Lotniczy głośnik dla koneserów

Marek Cekaw
Lotniczy głośnik dla koneserów

Jeśli lubicie produkty oryginalne i macie pod ręką wolne kilkanaście tysięcy dolarów, to możecie kupić bardzo nietypowy głośnik bezprzewodowy. Produkt inspirowany lotniczym silnikiem, wykonany z najwyższej klasy materiałów, może być Wasz za 15 tys. dolarów. 

0

Zazwyczaj producenci bezprzewodowych głośników nie przywiązują dużej wagi do wzornictwa sprzętu. Zupełnie inaczej jest w przypadku produktów z kategorii premium, które potrafią zaskakiwać nie tylko kształtem, ale też wykonaniem i zastosowanymi materiałami.

Stratospheric Speakers1

Tak też jest w przypadku wyjątkowego głośnika IXOOST, którego można zakupić w internetowych sklepach. Jest to kolejny produkt z rodziny nietypowych głośników, której poprzedni członkowie nawiązywali do motoryzacji. Ten model inspirowany jest lotnictwem, a jego kształt zapożyczono z silnika XX-wiecznego samolotu.

Stratospheric Speakers2

Produkt jest ręcznie wykonywany we włoskim miasteczku Modena, a powstaje z wysokiej klasy stopu aluminium 6082, zaś jego detale są chromowane i pokryte 24-karatowym złotem. Głośnik napędzany jest neodymowymi przetwornikami w postaci dwóch 1-calowy, 25 cm tweeterów oraz czterech 6 1/2" głośników szerokopasmowych o mocy 25 W. Zestaw uzupełnia 270 W aktywny subwoofer.

Stratospheric Speakers3

Każdy głośnik skierowany jest w ściśle określonym kierunku, zapewniając w ten sposób trójwymiarową scenę dźwięku. Oczywiście możemy ją dodatkowo wzbogacić, gdyż wbudowany wzmacniacz ma dwa złącza do podłączenia zewnętrznych głośników i subwoofera. Natomiast wbudowane WiFi z AirPlay umożliwia współpracę z urządzeniami przenośnymi.

Stratospheric Speakers4

IXOOST dostępny jest cenie 15 tys. dolarów.

Stratospheric Speakers5

Źródło: 7gadgets.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.