Luft Qi: przenośny oczyszczacz powietrza

Marek Cekaw
Luft Qi: przenośny oczyszczacz powietrza

Zanieczyszczenia powodowane przez rozwój cywilizacyjny sprawiają, że oczyszczacze powietrza z roku na popularności. Pojawia się też coraz więcej bardziej funkcjonalnych modeli, które można zabierać ze sobą. Zaliczymy do nich również Luft Qi.

0

Jeszcze do niedawna oczyszczacze powietrza były wyłącznie urządzeniami stacjonarnymi. Ich producenci zaczęli jednak dostrzegać potrzebę zadbania o to czym oddychamy nie tylko w domu, ale też w biurze, a nawet samochodzie. W sprzedaży pojawia się więc coraz więcej modeli przenośnych, których można używać wszędzie.

Jednym z takich produktów jest Luft Qi, który ma wymiary 6,5 x 6,5 x 11,7 cm i waży jedynie 0,16 kg. Urządzenie z wyglądu bardzo przypomina kubek termiczny i dzięki temu można go ze sobą nosić wszędzie, a nawet używać w samochodzie. Szczególnie w aucie może być bardzo przydatny, gdyż powietrze w korkach jest wyjątkowo zanieczyszczone.

Luft Qi 1

Luft Qi działa na nieco innej zasadzie jak typowe oczyszczacze. Zamiast wymiennych filtrów, wykorzystuje nanotechnologię, co znacznie obniża koszty eksploatacji. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, jest w stanie w pełni zniszczyć wszelkie zanieczyszczenia, pleśń, bakterie, wirusy itp. Może też usuwać brzydki zapach dymu z podłogi, mebli itp. Co ważne, nie produkuje ozonu, jak większość jonizerów czy elektrostatycznych oczyszczaczy wykorzystujących promienie UV.

Luft Qi 2

Urządzenie zasilane jest z wbudowanego akumulatora i może być zasilane z portu USB np., komputera, laptopa, czy powerbanku. Produkt trafi do sprzedaży w lipcu w cenie 99 dolarów. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na stronie Indiegogo.

Źródło: Indiegogo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.