Luminiser: lampa LED zasilana podgrzewaczem

Marek Cekaw
Luminiser: lampa LED zasilana podgrzewaczem

Na kempingu trudno funkcjonować bez światła, jednak po pewnym czasie baterie w naszych latarniach mogą się wyczerpać. Pomocnym w takich sytuacjach gadżetem może być lampa o nazwie Luminiser.

0

To pomysł realizowany na Kickstarterze, gdzie konstruktorzy zbierają pieniądze pozwalające im rozpocząć seryjną produkcję. A sama koncepcja jest niezwykle interesująca, gdyż zakłada produkcję lampy, która daje światło bez konieczności ładowania baterii.

Luminiser jest przenośną lampą o masie 150 gramów, która po złożeniu zajmuje bardzo niewiele miejsca, zaś jej stylistyka jest bardzo prosta i podyktowana maksymalnej funkcjonalności. Lampa ma bowiem składane nogi, dzięki którym jest wygodna w transporcie.

Luminiser1

W przeciwieństwie do innych tego typu produktów, nie znajdziemy tutaj wbudowanej baterii czy też paneli fotowoltanicznych, zasilających wbudowane diody LED. Zamiast tego zastosowano znacznie ciekawsze rozwiązanie w postaci generatora termoelektrycznego. Innymi słowy, lampa przetwarza energię cieplną na elektryczną.

Wystarczy więc włożyć do niej niewielki podgrzewacz, który będzie ją napędzał. Według konstruktorów, jeden podgrzewacz wystarczy na 5-6 godzin świecenia, zaś sama lampa będzie dawać około 150-200 lumenów światła.

Luminiser2

Luminiser do sprzedaży trafi w sierpniu tego roku. Produkt będzie około 77 dolarów, a więcej informacji na jego temat uzyskacie na stronie Kickstartera.

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.