Lumix DMC-GF6 - nowy bezlusterkowiec firmy Panasonic

Jakub Kornacki
Lumix DMC-GF6 - nowy bezlusterkowiec firmy Panasonic

Firma Panasonic wprowadziła do swojej oferty nowy, jednoobiektywowy, bezlusterkowy aparat cyfrowy Lumix DMC-GF6. Zgodnie z zapewnieniami producenta nowe urządzenie ma zapewniać znakomitą jakość zdjęć miłośnikom kreatywnej fotografii i szybkie przetwarzanie danych dzięki zastosowaniu zupełnie nowego procesora Venus Engine.

0

Panasonic Lumix DMC-GF6K

Lumix DMC-GF6 wyposażono nie tylko w nowy procesor, ale również w nowy przetwornik Live MOS rejestrujący 16 milionów pikseli. Nowy przetwornik ma pozwolić na rejestrację zdjęć z zastosowaniem dużej czułości i przy jednoczesnym ograniczeniu ilości szumów wprowadzanych przez matrycę. Szum ze zdjęcia jest usuwany również w procesie jego automatycznego przetwarzania przez procesor Venus Engine. Użytkownik nowego aparatu będzie mógł fotografować z czułością odpowiadającą wartości ISO 3200 w trybie pełnej automatyki. Natomiast w trybie rozszerzonym możliwe jest ustawienie czułości o wartości ISO wynoszącej aż 25600. Aparat zapisuje dane na kartach pamięci typu SD/SDHC/SDXC. Zdjęcia zapisywane są w formacie JPEG, RAW, a obraz wideo: AVCHD oraz MP4. Stosowane w tym modelu obiektywy wymagają mocowania standardu Cztery Trzecie.

Panasonic Lumix DMC-GF6K

Panasonic Lumix DMC-GF6K

Aparat dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych. Fotograf ma do dyspozycji wiele trybów fotografowania, np. tryb autoportretu czy tryb kontroli artystycznej z 19 filtrami. Ciekawostką jest również tryb animacji poklatkowej. Aparat jest wyposażony w odchylany nawet o 180 stopni (możliwość wykonania autoportretu) wyświetlacz o 1,04 miliona punktów.

Panasonic Lumix DMC-GF6K

Nowy Lumix wyposażony jest w bezprzewodowe interfejsy WiFi oraz NFC, co pozwala w łatwy sposób wymieniać fotografie (a także filmy) z różnego typu urządzeniami: komputerami, laptopami, smartfonami, tabletami jak również telewizorami wyposażonymi w interfejsy łączności bezprzewodowej. Przykładem wykorzystania łączności bezprzewodowej jest zachwalana pzez producenta funkcja zdalnego rejestrowania obrazu. Użytkownik może za pomocą smartfona/tabletu zdalnie rejestrować obraz (zarówno zdjęcia jak i wideo) i jednocześnie otrzymywać podgląd tego obrazu na ekranie mobilnego urządzenia. Z poziomu smartfona/tabletu możliwe jest regulowanie zoomu, czasu otwarcia migawki, wartości przysłony czy kompensacji ekspozycji. Innym zastosowaniem łączności bezprzewodowej może być funkcja błyskawicznego transferu, czyli rozwiązanie polegające na tym, że natychmiast po zrobieniu zdjęcia, aparat automatycznie prześle je bezprzewodowo do wybranego przez użytkownika urządzenia. Pełna funkcjonalność rozwiązań bezprzewodowych wymaga skorzystania z dostępnej na mobilne platformy Android i iOS aplikacji Panasonic Image App.

Źródło: AGDLab.pl, Panasonic

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.