Manta - osiągnięcia i ambitne plany polskiej firmy

Jakub Kornacki
Manta - osiągnięcia i ambitne plany polskiej firmy

Firma Manta S.A. jest jedną z czołowych marek na polskim rynku sprzętu multimedialnego, RTV, akcesoriów komputerowych oraz AGD. Zajmuje się ona produkcją różnych sprzętów, które zostały wyposażone w zaawansowane rozwiązania technologiczne. Na początku listopada polska marka będzie obchodziła piętnastolecie swego istnienia.

0

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa, która miała na celu zaprezentowanie produktów wszystkich kategorii, a także poznanie historii oraz planów na przyszłość firmy.

Manta

Prezes Manty, Bogdan Wiciński, krótko przedstawił każdą z grup produktów, w którą zaangażowana jest polska marka. Początkowy okres działania firmy skupiał się na produkcji odtwarzaczy DVD, nagrywarek, akcesoriów komputerowych. Wraz z postępem technologicznym firma rozpoczęła swą działalność w branży smartfonów, odbiorników telewizyjnych, czytników e-booków, modemów, routerów, tabletów, tablic dotykowych, kamer samochodowych i innych.

Manta

W dalszej części prezentacji zgromadzeni dowiedzieli się o aktualnych danych dotyczących sprzedaży. Polski producent w tym roku sprzedał ponad 200 tysięcy egzemplarzy tabletów. Rok jeszcze nie dobiegł końca, a wynik ten jest o 100% większy w porównaniu do zeszłego. Wraz z wejściem w życie cyfrowej telewizji naziemnej klienci zakupili ponad milion dekoderów DVB-T. Manta specjalizuje się w produkcji odtwarzaczy DVD, które potrafią odczytać każdą płytę i wiele popularnych formatów danych. Producent sprzedał ich już ponad 5 milionów. Najciekawszą informacją było jednak to, że w fabryce w Polsce wyprodukowano już ponad 100 tysięcy telewizorów.

Manta

Prężnie rozwijająca się firma ma przyszłościowe plany. Wszystko jest związane z rozwojem marki oraz popularyzowaniem polskiej produkcji na skalę ogólnoświatową. Właściciel pragnie rozbudować polską fabrykę oraz stworzyć nowe miejsca pracy. Prezesowi zależy na pozyskaniu unijnych dotacji, ale też podkreślana była niezależność polskiej marki od jakiegokolwiek podmiotu zagranicznego. Firmie zależy również na tym, aby powstały nowe oddziały Manty w sąsiednich krajach, m.in. na Rosji oraz Ukrainie. Tworzone poza Polską spółki oczywiście będą w pełni zależne od polskie centrali.

Manta

Wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć, dotknąć, skorzystać, a także zapoznać się z niektórymi urządzeniami, które postanowił zaprezentować producent. Naszą uwagę zwróciły szczególnie słuchawki nauszne, które wyróżniały się nowoczesnym, minimalistycznym designem oraz zaskakująco dobrą jakością odtwarzanego dźwięku (na konferencji była możliwość podłączenia słuchawek do innych zaprezentowanych urządzeń). Stylowy sprzęt audio dobrze dopasowywał się do kształtu głowy użytkownika i w wyjątkowy sposób ograniczał uszy od zewnętrznego hałasu.

Manta

Inną grupą produktów były telewizory LED. Obecnie producent posiada aż kilkadziesiąt rodzajów odbiorników telewizyjnych, które są dostępne w przeróżnych rozmiarach (przekątne od 15,6 do 50 cali). W ofercie firmy znajdują się także przenośne odbiorniki, które posiadają mniejszą przekątną (rzędu kilku cali). Wszystkie modele zostały wyposażone w tuner DVB-T do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Odbiorniki charakteryzują się minimalistycznym, ale stylowym wzornictwem. Dobra jakość wyświetlanego obrazu, energooszczędność oraz konkurencyjna cena to czołowe cechy telewizorów Manta.

Manta kam

Polski producent zaprezentował także kamery, które niebawem trafią do sprzedaży. Oferta firmy wzbogaci się o kamery samochodowe oraz kamery akcji. Wideorejestratory rejestrują obraz od momentu uruchomienia zapłonu auta. Są one ważne, ponieważ pomagają wyjaśnić sporne kwestie stłuczek, wypadków oraz kolizji drogowych. Kamery akcji zostały stworzone z myślą o użytkownikach, którzy pragną uwiecznić swoje wyczyny sportowe. W zestawach znajdują się akcesoria montażowe, które pozwalają przymocować ją do kasku czy kierownicy motoru. Urządzenia rejestrujące obraz charakteryzują się dobrą jakością nagrywanego materiału, możliwością wykonywania fotografii oraz dużą pojemnością wbudowanej pamięci, którą można dodatkowo rozszerzyć za pomocą kart SD lub microSD.

Źródło: własne, AGDLab.pl

--
Chcesz być zawsze na bieżąco z najnowszymi informacjami z branży AGD, RTV i Foto/Wideo? Wejdź na profil AGDLab.pl na Facebooku.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.