Marantz SR8012: flagowy amplituner dla wymagających

Marek Cekaw
Marantz SR8012: flagowy amplituner dla wymagających

Japońska firma Marantz zaprezentowała nowy amplituner dla wymagających. SR8012 to model flagowy, wyposażony w technologie Dolby Atmos, DTS:X i Auro 3D oraz oferujący 205 W mocy muzycznej na każdy kanał.

0

Osoby, które planują złożyć zestaw kina domowego i są na etapie poszukiwania nagłośnienia, powinni zainteresować się najnowszym amplitunerem firmy Marantz. Japoński producent zaprezentował właśnie flagowy SR8012, skierowany do najbardziej wymagających klientów.

To 11-kanałowy amplituner w konfiguracji 7.1.4, zapewniający 205 W mocy na jeden kanał, który dodatkowo dysponuje obsługą wszystkich najpopularniejszych formatów audio, takich jak Dolby Atmos, DTS:X i Auro 3D. Sprzęt wspiera pliki FLAC, WAV i ALAC do 24bit/192kHz oraz DSD 5.6 MHz. Wyposażono go również w technologię Bluetooth oraz AirPlay, jak również system HEOS dla bezprzewodowych systemów multiroom.

Przyszły użytkownik tego amplitunera nie będzie miał problemów z podłączeniem żadnych urządzeń. Producent wyposażył go bowiem w osiem wejść HDMI oraz trzy wyjścia z 4K i HDR passthrough (w tym także Hybrid Log Gamma i Dolby Vision).

Producent zapewnił też, że poczynił pewne zmiany konstrukcyjne, które podnoszą sztywność obudowy i redukują tym samym niepożądane wibracje.

Marantz SR8012 dostępny będzie w kolorze czarnym i srebrnym. W sprzedaży pojawi się w grudniu w cenie 2699 funtów.

Marantz SR8012 2

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.