Marantz prezentuje smukłe amplitunery

Marek Cekaw
Marantz prezentuje smukłe amplitunery

Japońska firma Marantz zaprezentowała właśnie dwa nowe modele amplitunerów NR1509 oraz NR1609. Oba urządzenia charakteryzują się bardzo smukłą obudową i zostały wyposażone w nowoczesne technologie, takie jak funkcja sieciowego streamingu HEOS oraz Alexę.

0

Amplitunery do kina domowego są zwykle urządzeniami masywnymi o sporych wymiarach, które sprawiają, że nie wszędzie się zmieszczą. Dla osób, które w swych salonach mają znacznie mniej miejsca na sprzęt RTV, Marantz przygotował więc dwa nowe modele amplitunerów o dużo smuklejszych obudowach.

NR1509 i NR1609 to produkcji, które zastąpią obecnie oferowane modele NR1607 oraz NR1608. Ich obudowy mają połowę wysokości standardowego amplitunera, stylem pasując do odtwarzaczy CD lub wzmacniaczy stereofonicznych.

NR1609 jest droższym i lepiej wyposażonym modelem. To amplituner 7.2-kanałowy, wspierający Dolby Atmos oraz DTS:X. Oznacza to, że może do niego podłączyć głośniki w konfiguracji 5.2.2. Dysponuje także technologią obróbki dźwięki DTS: Virtual-X, która tworzy wirtualny efekt zestawu 7.1.4 z głośników 5.1 lub 7.1. Sprzęt oferuje 50 W mocy na kanał i ma osiem wejść HDMI, wszystkie wspierające HDCP 2.2 oraz BT.2020, umożliwiające przesyłanie sygnału dla HDR10, Dolby Vision oraz Hybrid Log-Gamma.

Marantz 1

Amplituner posiada również platformę multiroom HEOS, umożliwiającą przesyłanie muzyki poprzez domową sieć oraz korzystanie z serwisów takich jak Spotify, Didal, Deezer oraz TuneIn. Obsługuje również pliki w rozdzielczości 24-bity/192 kHz FLAC i WAV oraz DSD 2.8 MHz i 5.6 MHz. Dopełnieniem jego możliwości w zakresie bezprzewodowej transmisji dźwięku jest Bluetooth i Apple AirPlay.

Naturalnie nie zabrakło również Alexy, która może kontrolować funkcje amplitunera za pomocą komend głosowych. Dodatkowym wyposażeniem jest także przedwzmacniacz do podłączenia gramofonu. 

NR1509 ma podobną specyfikację co droższy model, jednak oferuje tylko 5.2-kanały, ma sześć wejść HDMI i nie wspiera Dolby Atmos oraz DTS:X, które zastąpiono przez Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio.

Marantz 2

W Stanach Zjednoczonych NR1509 kosztuje 549 dolarów, natomiast NR1609 wyceniono na 749 dolarów. Wkrótce powinniśmy poznać także europejskie ceny nowych amplitunerów.

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.