Marantz przedstawia nowy wzmacniacz i odtwarzacz CD

Marek Cekaw
Marantz przedstawia nowy wzmacniacz i odtwarzacz CD

Japońska firma Marantz przygotowuje się do wprowadzenia na rynek dwóch nowych produktów, które zadebiutują w lutym przyszłego i właśnie ujawniła kilka szczegółów technicznych na ich temat. Pierwszym jest wysokiej klasy wzmacniacz PM10S1, zaś drugim odtwarzacz płyt CD/SACD SA10S1.

0

W czerwcu bieżącego roku Marantz po raz pierwszy zapowiedział nowe modele produktów z legendarnej Serii 10, która pojawiła się w sprzedaży 12 lat temu. Teraz mamy okazję poznać nieco bliżej nadchodzące urządzenia, gdyż producent ujawnił kilka szczegółów technicznych.

Wiemy, że nowe produkty zostały opracowane przez wieloletniego projektanta marki Kena Ishiwatę wspólnie z Rainerem Finckiem, który w latach 90-tych zaprojektował dla Philipsa jednobitowy przetwornik DAC.

Pierwszym z nowych urządzeń jest wzmacniacz PM10S1, wyposażony we w pełni zbalansowany przedwzmacniacz, który może dostarczać taką samą moc jak monofoniczny wzmacniacz MA9, czyli 200 W na kanał przy impedancji wynoszącej 8 Ohm. W przypadku 4 Ohm uzyskiwana moc jest dwukrotnie wyższa.

Producent zapewnia, że sekcja zasilania została wyposażona w podwójny układ monofoniczny, a więc każdy kanał ma własne dedykowane źródło mocy. Zastosowano tutaj wzmacniacz Klasy D, który jednak został przeprojektowany przez inżynierów Marantza, by zapewnić jak najlepszą wydajność.

PM10S1 pojawi się w sprzedaży w lutym przyszłego roku i będzie kosztował 7000 funtów.

Marantz1

Drugim z nowych produktów jest odtwarzacz SA10S1, który obsługuje płyty CD, SACD, a także cyfrowe nośniki dla muzyki wysokiej rozdzielczości. Ma również port USB-B dla sygnału PCM (32-bity/384 kHz) oraz DSD.
Produscent wyposażył go także w cyfrowo-analogowy przetwornik opracowany przez własnych inżynierów, który konwertuje sygnał PCM do strumienia DSD, jeszcze zanim zostanie przefiltrowany i przesłany do analogowego wyjścia.

Odtwarzacz PM10S1 również pojawi się w sprzedaży w lutym przyszłego roku i będzie kosztował 6000 funtów.

Marantz2

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.