Marshall Acton Tawny: niewielki głośnik w stylu retro

Marek Cekaw
Marshall Acton Tawny: niewielki głośnik w stylu retro

Marka Marshall Headphones zaprezentowała nowy głośnik przenośny w stylu retro. Produkt nosi oficjalną nazwę Acton Tawny i oprócz technologii Bluetooth zapewniającej współpracę z urządzeniami mobilnymi, dysponuje także wejściem AUX pozwalającym podpiąć inne źródła dźwięku.

0

Fani muzyki doskonale znają markę Marshall Headphones, zajmującą się produkcją niezłej klasy słuchawek przeznaczonych dla wymagających klientów. Wspomniane przedsiębiorstwo zaprezentowało właśnie swój najnowszy produkt, a jest nim niewielki głośnik przenośny nazwie Acton Tawny.

Sprzęt zaprojektowano w stylu retro, a więc mamy tutaj drewnianą obudowę w kolorze karmelowym o wymiarach 265 x 160 x 150 mm oraz maskownicę nawiązującą do klasycznych wzmacniaczy gitarowych Marshala. W górnej części zlokalizowano natomiast moduł sterowania pracą głośnika. Są to przyciski i pokrętła, służące m.in. do włączenia/wyłączenia sprzętu, parowania ze smartfonem, regulacji tonów niskich i wysokich, a także natężenia dźwięku.

Acton Tawny ze źródłem dźwięku łączy się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest technologia Bluetooth 4.0, umożliwiająca połączenie ze smartfonem. Drugim jest wejście AUX, pozwalające podpiąć odtwarzacz CD, telewizor itp.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to głośnik jest stereofoniczny i został wyposażony w dwa tweetery 3/4" oraz jeden 4-calowy głośnik niskotonowy. Oczywiście każdy zasilany jest oddzielnym wzmacniaczem i tak woofer ma 30 W wzmacniacz klasy D, natomiast tweetery dwa 10 W wzmacniacze również tej samej klasy. Pasmo przenoszenia głośników zamyka się w zakresie od 50 Hz do 20 kHz, zaś ciśnienie akustyczne wynosi 103 dB.

Acton Tawny oferowany jest w cenie 249 dolarów i można go zakupić na oficjalnej stronie producenta.

Marshall Acton Tawny

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.