Maxell Vibrabone: słuchawki z funkcją przewodzenia kostnego

Jakub Kornacki
Maxell Vibrabone: słuchawki z funkcją przewodzenia kostnego

Dokanałowe słuchawki Maxell Vibrabone wykorzystują innowacyjną technologię przewodzenia kostnego. Zaawansowane rozwiązanie jest w stanie odciążyć błonę bębenkową poprzez przerzucenie części jej zadań na kości czaszki.

0

Zdecydowana większość dźwięków odbierana jest przez ludzkie ucho poprzez rozchodzenie się fali dźwiękowej w powietrzu, a dokładnie w momencie, gdy fala przechodzi przez jamę bębenkową. Oprócz tego istnieje również zjawisko przewodzenia kostnego, dzięki któremu dźwięki mogą być odbierane przez czaszkę. Wtedy drgania przenoszone są bezpośrednio do ucha wewnętrznego. Zjawisko to zostało wykorzystane podczas projektowania słuchawek dokanałowych Maxell Vibrabone.op1

Dzięki technologii przewodzenia kostnego odpowiada za emitowanie poszczególnych drgań w odpowiednim czasie. Jednocześnie gwarantuje za zapewnienie wysokiej jakości poziomu basów, który jest dostosowany do danych ścieżek melodycznych. Warto zaznaczyć, że innowacyjne słuchawki Maxell Vibrabone stwarzają możliwość regulowania poziomów drgań oraz dźwięku przy użyciu podręcznych regulatorów.op2Sercem urządzenia są 10-milimetorwe głośniki wyposażone w magnesy neodymowe, dzięki którym istnieje możliwość odtwarzania ulubionych plików muzycznych, których pasmo przenoszenia mieści się w granicach od 20 do 20 000 Hz. Opornośc słuchawek została ustawiona na poziomie 16 omów. 120-centymetrowy kabel został zakończony pozłacaną wtyczką mini-jack 3,5 mm, dzięki czemu Maxell Vibrabone mogą współpracować z dowolnymi odtwarzaczami muzycznymi wyposażonymi w standardowe złącze słuchawkowe.

Słuchawki Maxell Vibrabone są już dostępne w sprzedaży w cenie 89 zł.

Źródło: Maxell, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.