McIntosh XRT2.1K - głośnik dla wymagających

Marek Cekaw
McIntosh XRT2.1K - głośnik dla wymagających

Amerykańska firma McIntosh, znany producent wysokiej klasy wzmacniaczy, rozszerza swą ofertę o nowy model głośników. XRT2.1K przeznaczony jest dla bardzo wymagających użytkowników z niezwykle grubym portfelem, gdyż trzeba za nie zapłacić aż 138 tys. funtów.

0

Wymagający audiofile doskonale znają sprzęt firmy McIntosh, zapewniający doskonałe brzmienie muzyki. Amerykańskie przedsiębiorstwo specjalizuje się przede wszystkim w wysokiej klasy wzmacniaczach, ale ma w swej ofercie także inne produkty. I właśnie zaprezentowało zupełnie nowy model kolumn głośnikowych XRT2.1K.

To prawdziwy majstersztyk, wykonany w konfiguracji 4-drożnej i wyposażony w 81 przetworników wykonanych z nanorurek. Zestaw składa się z sześciu 20 cm średnicy głośników basowych, dwóch 16,5 cm jednostek średnio i niskotonowych, 28,5 cm głośnika zajmującego się wyższymi rejonami średniego pasma oraz 45 sztuk 19 mm tweeterów. Cały zestaw ma 2000 W mocy muzycznej.

To wszystko mieści w sobie wzmocniona obudowa wykonana z czarnego i szczotkowanego aluminium, wykończonego w fortepianowej czerni, która sprawia, że głośniki prezentują się rewelacyjnie.

Aby jednak stać się ich właścicielem, trzeba dysponować niemałą kwotą. XRT2.1K kosztuje bowiem 138 tys. funtów za parę, czyli w przeliczeniu około 660 tys. zł. Głośniki w USA będą oferowane jeszcze w grudniu, zaś do Europy trafią na początku przyszłego roku.

McIntosh XRT2.1K 2

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.