McIntosh pokazał nowy sprzęt audio

Marek Cekaw
McIntosh pokazał nowy sprzęt audio

Amerykańska marka McIntosh specjalizująca się w produkcji topowego sprzętu audio, zapowiedziała właśnie dwa nowe urządzenia, które do sklepów trafią latem tego roku. Pierwszym z nich jest odtwarzacz SACD/CD MCD600, natomiast drugim sieciowy odtwarzacz MS500.

0

Wymagający audiofile będą mogli wkrótce uzupełnić swe domowe zestawy audio o kolejne komponenty, pochodzące od firmy McIntosh. Znana amerykańska marka, latem tego roku zamierza bowiem wprowadzić na rynek dwa zupełnie nowe produkty.

Pierwszy z produktów MCD600, odtwarza nie tylko muzykę z płyt CD. Na przednim panelu znajduje się także wejście USB, wspierające pliki audio PMC 24-bity/192 kHz (podbija ich rozdzielczość do 32-bitów/384 kHz) oraz DSD128. Urządzenie ma także coaxialne i optyczne złącza oraz 6,3 mm wyjście słuchawkowe. Wyposażono go również w zbalansowane i niezbalansowane wyjścia do podłączenia dodatkowych urządzeń. Dodatkowo przedni panel zyskał nowe podświetlenie LED, a w górnym producent umieścił przeszklone okno, na którym nadrukowano specyfikację techniczną sprzętu.

McIntosh1

MS500 to z kolei sieciowy odtwarzacz muzyczny bazujący na Linuxie, który odtwarza pliki o rozdzielczości do 24-bitów/192 kHz. Dodatkowo zapewnia bezpośredni dostęp do muzycznych serwisów, takich jak Spotify, Tidal oraz Deezer. Użytkownik może również korzystać z internetowych stacji radiowych, zaś trzy wejścia USB umożliwiają podłączenie zewnętrznych nośników danych. Producent umożliwia również wzbogacenie sprzętu o zewnętrzny DAC, co pozwala stworzyć dodatkową, całkowicie niezależną strefę audio.

Funkcjami MS500 można sterować na trzy sposoby, mianowicie poprzez fabrycznego pilota, ale też za pomocą przeglądarki internetowej lub firmowej aplikacji na platformy Android oraz iOS. Urządzenie ma także wbudowany 500 GB dysk SSD, a dodatkowo posiada procesor, który nie wymaga montażu wentylatorów, jest więc bardzo ciche.

McIntosh2

Oba urządzenia w sprzedaży pojawią się już latem. Oba mają też identyczną cenę, która wynosi 7995 funtów.

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.