Meeting Owl: sferyczna kamera do wideorozmów

Marek Cekaw
Meeting Owl: sferyczna kamera do wideorozmów

Użyteczność sferycznych kamer nie ogranicza się tylko do nagrywania filmów z wakacyjnych podróży. Coraz częściej spotyka się je także w biurach, a jednym z modeli wartych uwagi jest Meeting Owl firmy Owl Labs.

0

Urządzenie o cylindrycznej budowie, wyglądem nawiązuje do inteligentnych głośników, takich jak Amazon Echo. Jego przeznaczenie jest jednak nieco inne, gdyż dzięki odpowiedniemu wyposażeniu jest w stanie rejestrować obraz i dźwięk w promieniu 360 stopni.

Meeting Owl1

Produkt dysponuje soczewkami, które widzą w każdym kierunku, a także 8 mikrofonami zbierającymi dźwięk z obszaru o średnicy 360 cm. Dzięki temu rozmówcy nasi są nie tylko doskonale widoczni, ale też bez problemu słyszalni. Urządzenie jest przy tym w standardzie plug-n-play, a więc nie trzeba instalować żadnych sterowników, wystarczy jedynie podłączyć kamerę do komputera.

Meeting Owl2

Meeting Owl może być świetnym rozwiązaniem nie tylko do biura, ale i domu. Jeśli często prowadzimy wideorozmowy z przyjaciółmi lub rodziną znajdującą się w innych krajach, wówczas kamera będzie bardzo pomocna. A jej funkcjonalność i łatwość obsługi, to niewątpliwe zalety.

Meeting Owl dostępna jest w cenie 799 dolarów.

Źródło: 7gadgets.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.