MiNT SLR650-S: aparat dla fanów Polaroida

Marek Cekaw
MiNT SLR650-S: aparat dla fanów Polaroida

Firma MiNT świętuje wyprodukowanie 10 tysięcy egzemplarzy aparatów SLR650 i z tej okazji postanowiła stworzyć specjalną edycję tego modelu o nazwie SLR650-S. Produkt powstał w ograniczonej ilości i wprowadzono w nim kilka zmian, których nie ma standardowy model. 

0

Wydawałoby się, że rozwój fotografii cyfrowej sprawi, że aparaty fotograficzne wykorzystujące technologię Polaroida znikną z rynku. Okazuje się jednak, że nadal znajdują nabywców, którzy bardzo chętnie kupują taki sprzęt. Przykładem dużego zainteresowania takim sprzętem jest firma MiNT, której dotąd udało się sprzedać aż 10 tysięcy sztuk aparatu SLR650.

mint-slr-1

Z tej okazji producent postanowił stworzyć limitowaną wersję tego modelu, która nazywa się SLR650-S. W nowym aparacie wprowadzono kilka zmian, których nie ma w standardowej wersji. Są to dwa automatyczne tryby zdjęć o nazwie A100 i A600, które wspierają filmy o niskiej i wysokiej czułości ISO. Dzięki temu użytkownik nie musi już korzystać ze specjalnych przystawek.

mint-slr-2

Aparat ma również elektryczny obiektyw, który zapewnia właściwą ekspozycję, jak również manualny tryb ustawień, oferujący 16 opcji prędkości pracy migawki. Dzięki temu można fotografować szybko poruszające się obiekty bez rozmazanego obrazu, jak również stosować dłuższy czas ekspozycji w przypadku scenerii o słabym oświetleniu.

mint-slr-3

MiNT SLR650-S będzie sprzedawany na amerykańskim rynku w cenie 675 dolarów. Producent nie ujawnia jednak ile egzemplarzy tego aparatu zostanie wyprodukowanych.

mint-slr-4

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.