Micronature: inteligentny termostat do domu

Marek Cekaw
Micronature: inteligentny termostat do domu

Firma Micronature opracowała inteligentny termostat, mogący być alternatywą dla Nesta. Urządzenie jest ultra nowoczesne, łatwe w instalacji i wyposażone w cyfrowego asystenta, który znacznie ułatwia kontrolowanie temperatury.

0

Nasze domy z roku na rok stają się coraz bardziej inteligentne, a wieloma obecnymi w nich urządzeniami zarządzają cyfrowi asystenci. Wirtualni pomocnicy mogą również kontrolować temperaturę w naszym domu, a umożliwiają to zaawansowane technologicznie termostaty.

Jednym z najpopularniejszych urządzeń tego typu jest oczywiście Nest, ale nie jedynym. Firma Micronature ma w swej ofercie bardzo podobny produkt. Urządzenie zamknięte w stylowej obudowie, zostało wyposażone w czytelny wyświetlacz dotykowy, prezentujący informacje o temperaturze w danym pomieszczeniu oraz umożliwiający dokonanie zmian w jej ustawieniach.

Micronature1

Oczywiście nie musimy tego robić ręcznie, gdyż kontrolowaniem temperatury zajmuje się sztuczna inteligencja, a ściślej mówiąc Alexa. Wirtualny asystent, korzystając z zewnętrznych sensorów rozmieszczonych w pomieszczeniu potrafi określić czy ktoś znajduje się w pokoju, a następnie automatycznie dopasuje temperaturę, by zapewnić domownikom jak największy poziom komfortu. A gdy wszyscy opuszczą mieszkanie, urządzenie przestawia się w tryb oszczędzania energii.

Micronature2

Produkt potrafi również uczyć się nawyków użytkowników, a także zbierać dane pogodowe, by zapewniać temperaturę zgodną z oczekiwaniami domowników. Może też kontrolować ją równocześnie w wielu pomieszczeniach.

Termostat firmy Micronature dostępny jest w internetowych sklepach w cenie 249 dolarów.

Źródło: 7gadgets.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.