Miito - indukcyjny czajnik dla oszczędnych

Marek Cekaw
Miito - indukcyjny czajnik dla oszczędnych

Amatorzy herbaty lub kawy w dużej części przypadków podgrzewają więcej wody niż potrzebują na jedną filiżankę, marnotrawiąc w ten sposób zarówno wodę, jak i energię elektryczną. Duńska firma projektowa Chudy and Grase skonstruowała więc oszczędny czajnik o nazwie Miito. 

0

Miito nie jest czajnikiem w dosłownym rozumieniu tego znaczenia, lecz bardziej system oszczędnego i szybkiego podgrzewania wody z wykorzystaniem indukcji elektromagnetycznej, a więc tej samej technologii, której używamy na co dzień w płytach kuchennych.

System składa się z dwóch elementów, mianowicie podstawki indukcyjnej oraz magnetycznego pręta. Gdy chcemy podgrzać wodę, stawiamy pojemnik na podstawce oraz wkładamy do niego wspomniany pręt. Powstaje wówczas pole elektromagnetyczne, które dość szybko podgrzewa wodę.

Dzięki temu rozwiązaniu możemy zagotować dokładnie tyle wody ile potrzebujemy oszczędzając energię i wodę. Niestety póki co Miito jest tylko prototypem i choć zdobył nagrodę James Dyson Award, to nie wiadomo czy kiedykolwiek trafi do sprzedaży.

Miito-water-boiling-1

Źródło: Digitaltrends.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.