Miniaturowe odtwarzacze sieciowe od HDI Dune

Michał Wójcik
Miniaturowe odtwarzacze sieciowe od HDI Dune

Firma HDI Dune zapowiedziała pojawienie się na rynku, dwóch miniaturowych odtwarzaczy sieciowych o nazwie Connect i Connect 3D. Urządzenia te uczynią z każdego telewizora domowe centrum multimedialne, pozwalając słuchać muzyki, oglądać filmy i korzystać z zasobów internetu.

0

Dune HD Connect możemy do telewizora podłączyć poprzez złącze HDMI. Jest on wyposażony w procesor Sigma Designs 8670/8671, co sprawia, że oferuje funkcjonalność odtwarzacza w pełnym wymiarze. Może zatem odtwarzać materiał Full HD 1080p, wspierając także formaty bezstratne jak chociażby FLAC. Model umożliwia ponadto uzyskanie dostępów do serwisów VoD, IPTV lub OTT. Jeśli zdecydujemy się na zakup opcjonalnego tunera, będziemy mogli odbierać naziemną telewizję cyfrową.

Dune HD Connect

Dune HD Connect 3D

Z kolei DUNE HD Connect 3D wspiera materiały trójwymiarowe. Dysponuje HDMI w wersji 1.4 a także złączem MHL dzięki któremu można oglądać obraz w rozdzielczości 1080p a dźwięk odtwarzać w standardzie 7.1. Model może współpracować także z telewizorem, który nie ma złącza HDMI. W zestawie znalazł się bowiem adapter do przesyłu sygnału analogowego.

Cena urządzeń jest jeszcze nie znana. Na pewno warto zwrócić uwagę na te modele, gdyż są niepozorne jak zwykły pendrive a stanowią prawdziwe centrum rozrywki.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.