Monitor Audio Studios: nowe głośniki do zestawów audio

Marek Cekaw
Monitor Audio Studios: nowe głośniki do zestawów audio

Firma Monitor Audio wprowadza na rynek nowe głośniki wyposażone w technologię znaną z flagowego modelu Platinium II. Produkt o nazwie Studios kosztuje 1000 funtów i można go kupić z opcjonalnymi podstawkami.

0

Monitor Audio wzbogaca ofertę głośników przeznaczonych do wysokiej klasy zestawów audio. Nowy model to monitory Studios, które na wyposażeniu mają technologię zapożyczoną z flagowego sprzętu tego producenta.

Wyposażono je m.in. w tweeter z kopułką o konstrukcji plastra miodu, a także podwójne głośniki szerokopasmowe o 10 cm średnicy, wykonane z takich samych materiałów jak we flagowym modelu podłogowym Platinum PL500 II. Zastosowano tutaj kopułki RDT II z technologią C-CAM (ceramiczna powłoka aluminiowo-magnezowa), które zamknięto w polimerowej obudowie zapewniającej większą sztywność i tłumienie. Osadzono je dodatkowo z wykonanej z aluminium podstawce.

Z tyłu kolumny znajdują się natomiast porty HiVe II, których zadaniem jest poprawienie przepływu powietrza. Znajdują się one w górnej oraz dolnej części obudowy, a ich lokalizacja zapewnia równomierny rozkład ciśnienia.

Głośniki kosztują 1000 funtów za parę i dostępne są w kolorze czarnym, białym oraz szarym. Opcjonalnie można dokupić podstawki w cenie 350 funtów za parę. Są wykonane ze stali i aluminium oraz mają regulowane stopki. Dostępne są w kolorze czarnym lub białym.

Studios1

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.