Monitoring GPS nie tylko dla prywatnych samochodów

Jakub Kornacki
Monitoring GPS nie tylko dla prywatnych samochodów

Już od dawna monitoring GPS nie jest związany wyłącznie z wyznaczaniem drogi podczas podróży na wakacje. System nawigacyjny jest coraz częściej wykorzystywany do pracy, w celu śledzenia transportu czy odnalezieniu skradzionego samochodu.

0

O skuteczności monitoringu GPS zapewniają przede wszystkim osoby, które zarządzają flotą. Dzięki systemom nawigacyjnym każdego dnia zarządzają oni oraz kontrolują transportem międzynarodowym czy nawet międzylądowym. W dzisiejszych czasach rozwiązania lokalizacyjne można podzielić na różne segmenty.

Dzięki specyfice pracy i różnorodnej technologii wykorzystywanej w przypadku modułów GPS/GSM, jesteśmy w stanie monitorować maszyny budowlane i rolnicze, pracowników, określone ładunki, a nawet łodzie motorowe, samoloty i helikoptery – stwierdził Mateusz Gniewek z firmy GPS Guardian.

Moduły GPS/GSM dodatkowo zostały wyposażone w ciekawą funkcję identyfikacji kierowców i geofencingu, czyli precyzyjnego monitorowania stref, których przekroczenie wiąże się z przesłaniem alarmu do wskazanego użytkownika. Każda maszyna może być szczegółowo monitorowana w taki sposób, aby w ułamku sekundy określić jej precyzyjne położenie. 

Systemy monitorujące są również wykorzystywane przez sieć sklepów meblowych IKEA. Dzięki nim istnieje możliwość koordynowania kolportażu papierowych katalogów szwedzkiej firmy. Zapewnia to sprawną identyfikację adresów oraz numerów budynków. 

Źródło: GPS Guardian, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.