Moon - lewitująca kamera monitoringu

Marek Cekaw
Moon - lewitująca kamera monitoringu

Lewitujące głośniki, utrzymujące się na poduszce magnetycznej, nie są dziś niczym niezwykłym. Podobną technologię zastosowano jednak w domowej kamerze monitoringu o nazwie Moon, która dzięki temu zyskała pełną swobodę ruchów.

0

Największym problemem w domowych kamerach monitoringu jest niepełna swoboda ruchu, a co za tym idzie ograniczone pole widzenia. Aby objąć w kadrze całe pomieszczenie, należy stosować kilka kamer, co znacznie podnosi koszty systemu.

Rozwiązaniem może być nowatorska kamera Moon, która lewituje. Sprzęt unosi się na poduszce magnetycznej i dzięki temu może rejestrować obraz w 360 stopniach. Brak stałego połączenia z podstawą, pozwala sferycznej kamerze swobodnie się obracać i nagrywać wszystko wokół.

Sprzęt dysponuje także wbudowanym mikrofonem, więc rejestruje dźwięki. Natomiast sterowanie ruchem urządzenia, odbywa się za pomocą wbudowanego emitera fal podczerwonych.

Moon pojawi się w sprzedaży w marcu przyszłego roku i będzie kosztować 330 dolarów. Więcej szczegółów dotyczących tego produktu, uzyskacie na stronie Indiegogo, gdzie zbierane są fundusze na rozpoczęcie seryjnej produkcji.

kamera

Źródło: Indiegogo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.