Multimedialna stacja Alpine IVE-W585BT

Marek Cekaw
Multimedialna stacja Alpine IVE-W585BT

W samochodowych systemach car audio zwykły radioodtwarzacz już dawno przestał wystarczać i coraz częściej instaluje się multimedialne stacje zapewniające nie tylko dostęp do muzyki, lecz także do telewizji, nawigacji i coraz częściej także do internetu. Alpine IVE-W585BT jest jedną z takich wielofunkcyjnych stacji multimedialnych, wyposażoną w dotykowy wyświetlacz WVGA o przekątnej 6,1-cala.

0

Dzięki technologii BASS ENGINE SQ, stacja zapewnia mocny bas i jednocześnie ogólną równowagę tonów oraz możliwość dokładnej jego konfiguracji, dzięki rozbudowanemu 9-pasmowemu korektorowi parametrycznemu i korektorowi ustawień oferującemu 10 trybów. Dodatkową zaletą jest 24-bitowy przetwornik cyfrowo analogowy DAC, a także możliwość sterowania parametrami odtwarzania przy pomocy smartfona ze specjalną aplikacją TuneIt, który komunikuje się ze stacją zarówno poprzez Bluetooth lub szybkie złącze USB. 

Stacja dysponuje wzmacniaczem o mocy 4 x 50 W, a także posiada 3- wyjścia przedwzmacniacza, odtwarza płyty CD-R/-RW i pozwala słuchać muzyki w formatach WMA/MP3/AAC, a dodatkowo muzykę oraz filmy odtwarza bezpośrednio z nośnika USB w formacie DivX.

Produkt jest także kompatybilny z opcjonalnym tunerem telewizji TUE-DAB1U DAB/DAB+, po podłączeniu którego zyskujemy dostęp do naziemnych kanałów telewizyjnych nadawanych w technologii cyfrowej. Może też pełnić rolę zestawu głośnomówiącego współpracującego z naszym smartfonem poprzez Bluetooth, oferującego przy tym głosową funkcję wybierania numeru rozmówcy.

Ciekawostką jest także możliwość spersonalizowania stacji poprzez wybór dowolnej tapety, jak również jednego z ośmiu kolorów podświetlenia.

Na polskim rynku Alpine IVE-W585BT dostępne jest w cenie około 2500 złotych.

alpineIVEW585BT_1

Źródło: Houseofjapan.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.