Muzyka ze Spotify bez internetu

Marek Cekaw
Muzyka ze Spotify bez internetu

Spotfiy to jeden z najpopularniejszych muzycznych serwisów dostępnych dla użytkowników urządzeń mobilnych, który ma kilkadziesiąt milionów użytkowników na całym świecie. Korzystanie z niego wymaga jednak połączenia z internetem, więc może być to problem, gdy wybieramy się w miejsca oddalone od cywilizacji. Rozwiązuje go jednak firma Mighty Audio.

0

Kalifornijski startup Mighty Audio, opracował bowiem niewielkich rozmiarów odtwarzacz muzyczny, współpracujący ze smartfonami oraz muzycznym serwisem Spotify. Każdy jego użytkownik wie, że aby słuchać muzyki trzeba mieć połączenie z internetem. Tymczasem podczas spacerów po lesie, wspinaczki po górach, czy też wędrowania z dala od cywilizacji, nie zawsze jest on dostępny, więc słuchanie muzyki ze Spotify nie jest wówczas możliwe.

Mighty Audio1

Chyba, że kupimy sobie urządzenie opracowane przez specjalistów z amerykańskiej firmy Mighty Audio. Jest to niewielki odtwarzacz o rozmiarze zbliżonym do iPoda Shuffle (3,8 x 0,75 cm, masa 17 gram), którego zadaniem jest zapisanie w pamięci piosenek udostępnianych przez Spotify, aby można było odsłuchać je następnie w trybie offline.

Mighty Audio2

We wbudowanej pamięci o pojemności 2 GB można przechowywać do 48 godzin muzyki, zaś wbudowana bateria wystarcza na około 5 godzin użytkowania, przy czym jej ponowne naładowanie zabiera około 45 minut. Nie jest imponujący wynik, ale konstruktorzy zapewniają, że już pracują nad tym, by podwoić czas pracy odtwarzacza.

Mighty Audio3

Mighty wyposażono w fizyczne przyciski sterujące odtwarzaniem muzyką, a także regulujące natężenie głośności. Oczywiście do sterowania produktem można też używać ekranu smartfona podłączonego poprzez technologię Bluetooth, która może służyć także do podłączenia bezprzewodowych słuchawek.

Mighty Audio4

Odtwarzacz pojawi się w sprzedaży już w listopadzie i kosztować ma 80 dolarów. Więcej informacji na jego temat uzyskacie na stronie Kickstartera.

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.