Na IFA 2012 zobaczymy 84-calowy telewizor 4K marki Sony

Damian Jaroszewski
Na IFA 2012 zobaczymy 84-calowy telewizor 4K marki Sony

Jeszcze w tym roku na sklepowych półkach na całym świecie ma się pojawić pierwszy telewizor 4K marki Sony. Model o nazwie Bravia KD-84X9005 będzie oferował system 4K X-Reality PRO, który ma optymalizować obraz o bardzo wysokiej rozdzielczości.

0

Ekran telewizora będzie miał przekątną 84-cali i wyświetli obraz w rozdzielczości 4K, czyli 3840 x 2160. To aż cztery raz więcej pikseli, niż w przypadku standardu Full HD. Producent sugeruje, że przy tak dużej rozdzielczości, nawet oglądając obraz z odległości 1,5 metra, użytkownik nie będzie w stanie dostrzec żadnych pikseli. Kąty widzenia, przy takim dystansie, mają wynosić aż 60 stopni.

O wysoką jakość obrazu ma zadbać technologia 4K X-Reality PRO, która wykorzystuje bazę danych do analizy wielu klatek obrazu. Do dyspozycji użytkownika zostanie oddany także mechanizm interpolacji sygnału SD i HD do jakości 4K. Dotyczy to różnego rodzaju materiałów od filmów z Internetu, poprzez cyfrowego programy HD i na obrazie z odtwarzaczy Blu-ray kończąc.

Sony Bravia 84X9005

System audio w telewizorze Sony Bravia 84X9005

Producent nie zapomniał też o dźwięku. Telewizor jest wyposażony w trójdrożny system audio, składający się w sumie z 10 głośników. Przetworniki emitujące niskie, średnie i wysokie tony są skierowane bezpośrednio w stronę widza. Ich łączna moc to aż 50 W. Warto wspomnieć, że w przypadku korzystania z zewnętrznego zestawu audio, można zdemontować głośniki dostarczone z telewizorem. Dzięki systemom S-Force Front Surround 3D i Clear Phase możliwe jest uzyskanie wirtualnego dźwięku przestrzennego w formacie 5.1.

W tak zaawansowanym modelu nie mogło zabraknąć dostępu do platformy Sony Entertainment Network, czyli aplikacji, przeglądarki internetowej oraz filmów, programów i seriali na życzenie.

Cena telewizora Sony Bravia KD-84X9005 nie jest jeszcze znana. Do sprzedaży ma on trafić pod koniec 2012 roku.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.