Najoszczędniejsza pralka do 6 kg jest produkowana w Polsce!

Marek Kowalski
Najoszczędniejsza pralka do 6 kg jest produkowana w Polsce!

Polak potrafi? Oczywiście. Cudze chwalicie, swego nie znacie? Też prawda, dlatego tym prędzej spieszymy z informacją, że produkt wrocławskiej fabryki Top, pralka Mastercook PTDE-1246 BIO, okazała się najbardziej oszczędna w grupie urządzeń o pojemności do 6 kg.

0

Testy, w których wytwarzany w naszym kraju produkt uzyskał tak dobry wynik zorganizowały firmy E.ON - globalny dostawca energii elektrycznej oraz prestiżowa międzynarodowa organizacja TÜV Rheinland.

Zwycięski model pralki wytwarzany jest przez firmę FagorMastercook we wrocławskiej fabryce Top, jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Wydajność linii produkcyjnej wynosi 530 000 szt. rocznie. Na powierzchni 35 000 m2, co 30 sek. wytwarzana jest nowa pralka ładowana od góry, a takim właśnie produktem jest Mastercook PTDE-1246 BIO.

Nie kryje zadowolenia Magdalena Ślązak-Małko, członek zarządu FagorMastercook, mówiąc: "„Cieszymy się, że pralka z portfolio Grupy Fagor wygrała w tak ważnej kategorii. Nieustannie pracujemy nad zmniejszeniem zużycia energii, ponieważ modele energooszczędne są najchętniej wybierane przez klientów i najbardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.
Co ciekawe - nagrodzony w tym roku model pobiera rocznie o 158 kWh energii mniej, efektem czego zredukowaliśmy aż o 72 proc. zużycia prądu, w porównaniu z laureatami sprzed 2 lat. Pokazuje to, jak wielki postęp następuje w dziedzinie energooszczędności oraz innowacyjności sprzętu AGD. (...) Rynek pralek jest bardzo konkurencyjny, dlatego zdecydowaliśmy się na dalszy rozwój platformy produkcyjnej w fabryce pralek. Ma ona strategiczne znaczenie dla FagorMastercook. Pozwoliła nam nie tylko zwiększyć potencjał produkcyjny i zredukować koszty, ale umożliwiła również zaoferowanie klientom nowoczesnych pralek, o bardzo dobrych parametrach, które są doceniane także za granicą”.

Mastercook PTDE-1246 BIO

Kilka słów o zwycięskiej pralce. Model PTDE-1246 BIO to urządzenie charakteryzujące się - co zresztą zrozumiałe - najwyższą klasą efektywności energetycznej A+++. Urządzenie wyróżnia się dużym, czytelnym ekranem kontrolnym oraz łatwymi w codziennym użytkowaniu manipulatorami i panelem dotykowym pozwalającymi szybko wybrać i uruchomić jeden ze zdefiniowanych programów. Producent zachwala możliwość skrócenia czasu prania przy zachowaniu efektywności tego procesu, dzięki czemu nawet przy pełnym, sześciokilogramowym załadunku (minimalny załadunek to kilogram) czas prania można skrócić o 20, a nawet 40 procent. Wpływ na znakomity rezultat przeprowadzonych testów miał również z pewnością wbudowany w pralkę system recyrkulacji wody, Water Saver.

Pojedynczy cykl prania w zwycięskiej pralce zużywa 0,7 kWh. Roczne zużycie energii przez opisywane urządzenie szacowane jest (zgodnie z normami podawanymi na etykietach energetycznych) na poziomie 153 kWh co odpowiada 220 cyklom prania. W tym czasie pralka zużycie 9199 litrów wody (około 42 litry na cykl). Efektywność wirowania sygnowana jest klasą B.

Pralka jest dostępna w wielu punktach sprzedaży sprzętu AGD. Jej cena wynosi około 1300 zł.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.