Najpopularniejsze rodzaje noży kuchennych

Jakub Kornacki
Najpopularniejsze rodzaje noży kuchennych

Nóż jest zdecydowanie nieodłącznym elementem wyposażenia każdej kuchni. Aby przygotować jakąkolwiek potrawę, trzeba to najpierw pokroić, posiekać, obrać, wyfiletować itp. Każda z tych czynności wymaga użycia odpowiedniego ostrza. Poniżej prezentujemy zestawienie najpopularniejszych rodzajów noży kuchennych.

2

n1

Nóż do chleba powinien posiadać przynajmniej 20 centymetrów długości. Twardą, chrupiącą skórkę pomogą przeciąć ząbki znajdujące się na ostrzu. W nożu do chleba firmy Tefal zastosowano ostrze piłkowane, które umożliwia łatwiejsze krojenie bochenków chleba. Ostrze wyposażono w ergonomiczny, niezwykle wytrzymały uchwyt wykonany z bakelitu. Jego grubość wynosi 2,2 milimetra. Cena wynosi około 53 zł.

n2

Krojenie sera nie należy do najprostszych przyjemności. Wybierając odpowiedni do tego przyrząd warto wybrać ostrze, które jest specjalnie wyprofilowane do cięcia sera. Fiskars FF 858125 wyposażono w otwory na powierzchni ostrza, które eliminują problem przyklejania się sera. Przy użycia tego narzędzia miękki smakołyk jest przenoszony z deski na talerz bez dodatkowych utrudnień. Cena ostrza wynosi około 30 zł.

n3

Odpowiednie przygotowanie owoców i warzyw często stwarza problem. Do obierania, skrobania oraz krojenia zdrowych i pełnowartościowych produktów warto wybrać niewielki nóż, którym będzie łatwo manewrować. Dobrze sprawują się ostrza wykonane ze stali nierdzewnej pokryte nieprzywierającą powłoką. Warto, aby nóż był zakończony ostrym czubkiem. Ośmiocentymetrowe ostrze Fiskars EDGE wyposażono w lekką oraz ergonomiczną rękojeść wykonaną z tworzywa sztucznego. Nowoczesny wygląd narzędzia umili proces przygotowywania owoców i warzyw. Cena narzędzia wynosi około 37 zł.

n4

Nóż do mięsa powinien być długi, a przede wszystkim wytrzymały i bezpieczny w użyciu. Warto, aby był wyposażony w dużą rączkę wraz z antypoślizgową powłoką. Ostry nóż Fiskars 857128 umożliwi pewne krojenie nawet najbardziej twardego, surowego mięsa. Istnieje możliwość mycia go w zmywarce. Cena wynosi około 57 zł.

n5

Niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni jest nóż uniwersalny, dzięki któremu można wykonać wiele czynności. W takiej roli najlepiej sprawdzają się gładkie ostrza średniej długości wyposażone w wygodną do trzymania rączkę. Fiskars 857129 posiada szerokie, płaskie ostrze. Precyzyjne i wielofunkcyjne urządzenie zapewni pewne krojenie wielu rodzajów produktów spożywczych. Cena narzędzia wynosi około 56 zł.

Źródło: informacja prasowa, Agito.pl, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

mike800

Hmmm, dlaczego promujecie noże tylko firmy FISKARS? Osobiście posiadam komplet ZWILLINGA zakupiony w TESCO i uważam ze te noże są o klasę lepsze.

hanysowo00

No, ciekawe dlaczego?

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.