Neato Botvac D7 Connected: odkurzacz inteligentny

Marek Cekaw
Neato Botvac D7 Connected: odkurzacz inteligentny

Sprzątanie podłóg w naszym domu, w dzisiejszy czasach może być bardzo prostą czynnością. Wystarczy posiadać zrobotyzowany odkurzacz, taki jak Neato Botvac D7 Connected, który został właśnie pokazany na targach IFA 2017.

0

Neato to znany producent zrobotyzowanych odkurzaczy, który przybył do Berlina, by pokazać nowy efekt pracy swych inżynierów, jakim jest produkt o nazwie Botvac D7 Connected.

To ultra zaawansowany technologicznie sprzęt, wyposażony w najnowsze rozwiązania w zakresie inteligentnych urządzeń domowych. Znajdziemy w nim m.in., najnowszy system nawigacyjny LaserSmart, który zajmuje się kontrolowaniem działania sprzętu i tworzeniem map pomieszczeń.

Neato Botvac D71

Współpracuje on z funkcją MyFloorPlan, umożliwiająca stworzenie wirtualnych linii, ograniczających teren działania sprzętu. W ten sposób można określić od których obszarów odkurzacz ma się trzymać z daleka, co jest czasem przydane, jeśli np. pod biurkiem lub szafką znajdują się przewody do urządzeń elektronicznych. To samo można uzyskać przy pomocy magnetycznych pasków dostępnych w zestawie.

Neato Botvac D72

Odkurzacz potrafi aktualizować plan pomieszczenia oraz zapamiętywać go, by nie musieć za każdym razem tworzyć go na nowo, co jest przydatne gdy pracuje w kilku różnych pomieszczeniach. Jeśli natomiast trafi do zupełnie nowego pokoju, wówczas korzysta z funkcji Discovery Mode, która znacznie przyspiesza tworzenie planu podłogi.

Neato Botvac D73

Botvac D7 Connected współpracuje także ze sprzętem z kategorii Internetu Rzeczy, a więc komunikuje się z innymi domowymi urządzeniami. Jeśli więc uzyska informacje, że wszyscy opuścili dom, wówczas może automatycznie rozpocząć sprzątanie.

Neato Botvac D7 Connected w sprzedaży pojawi się w czwartym kwartale tego roku i będzie kosztować 799 dolarów.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.