Nest poszerza ofertę o inteligentne zamki i wideo dzwonki

Marek Cekaw
Nest poszerza ofertę o inteligentne zamki i wideo dzwonki

Nest znany przede wszystkim z kamer monitoringu, czujników dymu oraz inteligentnych termostatów, poszerza swą ofertę o nowe produkty. Wspólnie z firmą Yale opracowano nowe modele elektronicznych zamków oraz wideo dzwonków, które właśnie wchodzą do sprzedaży.

0

Należący do koncernu Google Nest, znany był dotychczas tylko z kilku produktów, takich jak inteligentne termostaty dbające o odpowiednią temperaturę w mieszkaniu, czujniki dymu chroniące przed pożarem oraz kamery monitoringu strzegące przed intruzami.

Firma poszerza jednak ofertę swych produktów, wprowadzając na rynek nowe modele elektronicznych zamków do drzwi oraz wideo dzwonki opracowane wspólnie z Yale. Dzięki współpracy obu przedsiębiorstw, powstały nowoczesne zamki wyposażone w WiFi, które można otworzyć przy pomocy kodu lub smartfona, zastępujących tradycyjny klucz. Użytkownik Nest Yale, przy pomocy dedykowanej aplikacji może także kontrolować kto ma dostęp do jego domu, a więc udostępniać cyfrowe klucze rodzinie i znajomym.

Nest Video Doorbell 1

Nest Hello to z kolei nowoczesny dzwonek do drzwi, wyposażony w kamerę wideo. Pozwala ona zobaczyć na ekranie smartfona kto znajduje się przed naszym mieszkaniem, ostrzegając w ten sposób przed intruzami.

Nest Video Doorbell 2

Oba produkty już niebawem trafią do sprzedaży. Nest Yale został wyceniony na 249 dolarów, natomiast za Nest Hello trzeba będzie zapłacić 229 dolarów.

Źródło: Mashable.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.