Nest zapowiada nowe produkty

Marek Cekaw
Nest zapowiada nowe produkty

Należąca do koncernu Alphabet marka Nest, od kilku lat aktywnie działa w branży sprzętu z kategorii inteligentnego domu, oferując klientom uczące się termostaty, nowoczesne sensory dymu oraz kamery monitoringu. Są to jednak urządzenia dość kosztowne, dlatego producent planuje stworzyć tańsze ich wersje.

0

Nest jest jedną z pierwszych firm, która rozpoczęła produkcję inteligentnego sprzętu domowego. Konkurencja jednak nie śpi i wciąż oferuje nowe produkty, więc aby utrzymać się na rynku Nest musi również podnieść atrakcyjność własnego sprzętu.

Czynnikiem, który stanowi największą przeszkodę jest cena, która w tym przypadku jest dość wysoka. Nest pracuje więc nad nowymi modelami urządzeń. Mają oferować zbliżoną funkcjonalność, jednak będą dostępne w niższej cenie. W panach jest m.in., nowa wersja termostatu, który kosztować ma poniżej 200 dolarów. Firma ma zamiar ograniczyć koszty produkcji poprzez zastosowanie tańszych podzespołów, co może także oznaczać np. gorsze materiały wykończeniowe. Nowy produkt będzie oferowany w przyszłym roku.

Termostat nie będzie jednak tylko tańszy, ale też bardziej funkcjonalny. Umożliwi bowiem kontrolowanie temperatury w różnych pomieszczeniach, niezależnie dla każdego z nich. Producent ponadto pracuje już nad własnymi sensorami, które zostaną w nim zainstalowane.

Oprócz termostatu, Nest planuje także nową kamerę do domowego monitoringu. Urządzenie ma nie tylko rejestrować pojawienie się osób w pomieszczeniu, ale również odróżniać je, co pozwoli stwierdzić, czy widzi domownika, czy też zupełnie obcą osobę, której w naszym domu być nie powinno. Zewnętrzna kamera także pojawi się w nowej wersji i ma rozróżniać obiekty, określając czy widzi poruszający się samochód lub człowieka.

W planach firmy jest również nowy Ring, czyli cyfrowy dzwonek do drzwi. Zostanie on zintegrowany z kamerą co pozwoli zdalnie sprawdzić kto stoi pod naszymi drzwiami. Ten produkt dostępny będzie jeszcze w tym roku.

Za kilka miesięcy firma wprowadzi też na rynek swój własny system alarmowy, wyposażony centralkę, klawiaturę do uzbrajania i rozbrajania systemu, jak również zdalne czujniki zastępujące klucze, a także sensory na drzwi i okna. Cały system ma być kontrolowany przez aplikację mobilną.

nest-term1

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.