Nina błyskawicznie wykryje gluten w posiłku

Marek Cekaw
Nina błyskawicznie wykryje gluten w posiłku

Osoby, których organizmy nie tolerują glutenu, muszą bardzo uważać co spożywają, by chronić się przed dolegliwościami powodowanymi przez tę substancję. Stołując się w restauracjach ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy posiłek jest bezpieczny, ale może w tym pomóc urządzenie o nazwie Nima.

0

Nima to przenośne urządzenie współpracujące ze smartfonem, które inżynierowie 65Sensor Lab, zaprojektowali specjalnie do szybkiego testowania posiłków pod kątem obecności glutenu. Zazwyczaj laboratoryjne testy potrzebują na to zadanie 15 minut, tymczasem Nima upora się z nim zaledwie w dwie minuty.

Produkt jest ponadto niezwykle prosty w obsłudze, wystarczy tylko nałożyć kawałek jedzenia do jednorazowej kapsuły i wkręcić korek. Działanie to spowoduje zmiażdżenie składników i uwolnienie ekstraktu białkowego. Kapsułkę wkłada się do wnętrza Niny, gdzie uwalniane są chemikalia wchodzące w reakcję z glutenem, a potem mierzona jest jego ilość. Jeśli wszystko jest w porządku, na ekranie urządzenia wyświetlana jest uśmiechnięta buźka. Informacje przesyłane są dodatkowo na iPhone'a.

Nima dostępna jest obecnie w przedsprzedaży i kosztuje 199 dolarów. Niestety przyszły użytkownik musi także podpisać umowę abonamentową, związaną z dostarczaniem jednorazowych kapsułek.

Więcej informacji o urządzeniu otrzymacie na jego oficjalnej stronie.

nima-food-iphone-1

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.