Nokia Sleep zadba o nasz sen i wygodę

Marek Cekaw
Nokia Sleep zadba o nasz sen i wygodę

Nokia znana niegdyś z produkcji smartfonów, wkracza na nowy dla siebie rynek sprzętu z kategorii Internetu Rzeczy. Fiński koncern pokazał nowy produkt o nazwie Nokia Sleep, który pełni funkcję monitora snu i steruje domowym sprzętem.

0

Głównym zastosowaniem nowego sensora jest zapewnienie użytkownikowi jak najlepszego wypoczynku. Urządzenie potrafi więc monitorować sen oraz kontrolować domowe sprzęty, by podnieść komfort wypoczynku, a także zaoferować pomoc również po przebudzeniu.

Nokia Sleep kontroluje wzorce snu i nawyki użytkowników, potrafiąc np. stwierdzić, czy zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura nie zakłóca snu. Wówczas połączy się z termostatem, by wprowadzić niezbędne ustawienia. Może też włączyć prysznic i ustawić optymalną temperaturę wody, a także aktywować ekspres, który przygotuje aromatyczną filiżankę kawy, pomagając się rozbudzić.

Nokia Sleep nie jest jeszcze dostępne w sprzedaży, ale wiemy już, że produkt będzie kosztował 99 dolarów. Więcej informacji na temat sensora znajdziecie na stronie Nokii.

Nokia Sleep

Źródło: Nokia.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.