Nowa generacja Apple TV z ulepszonym pilotem

Marek Cekaw
Nowa generacja Apple TV z ulepszonym pilotem

Apple od jakiegoś czasu pracuje nad kolejną wersją przystawki Apple TV, zapewniającej użytkownikom dostęp do bogatej oferty filmowej. Jej nowa wersja otrzyma prawdopodobnie zupełnie nowy pilot wyposażony w panel dotykowy.

0

Już w przyszłym miesiącu, podczas konferencji WWDC, Apple zaprezentuje swe najnowsze produkty. Wśród nowości zobaczymy także kolejną generację urządzenia Apple TV, które dostarcza ofertę filmową w cyfrowej dystrybucji.

Szczegóły techniczne nowego sprzętu nie jeszcze w pełni znane, jednak dziennikarzom udało się dotrzeć do informacji o nowym, ulepszonym pilocie. W odróżnieniu od obecnego sterownika, jego ulepszony wariant będzie znacznie cieńszy i zamiast pierścienia służącego do zmiany opcji w menu, otrzyma panel dotykowy wspierany przez dwa fizyczne przyciski.

appletvremote3

Dzięki temu użytkownicy będą mogli znacznie wygodniej przewijać dostępne treści, gdyż obecnie wymaga to przynajmniej kilkukrotnego wciskania określonych przycisków i nie jest to zbyt efektywne rozwiązanie. Dotykowy panel będzie funkcjonował w podobny sposób jak aplikacja Apple Remote dostępną na iPhone'a oraz Apple Watch, gdzie przesuwając palcem po ekranie, można przewijać treści, przeglądać kanały oraz dokonywać wyboru materiału do odtwarzania.

appletvremote1

Plotki sugerują także, że nowa generacja Apple TV otrzyma także procesor A8, integrację z Siri, dedykowany App Store oraz więcej miejsca na aplikacje użytkownika. Dokładne szczegóły techniczne poznamy już w czerwcu.

Źródło: Macrumors.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.