Nowa generacja Samsung The Frame wchodzi do sprzedaży

Marek Cekaw
Nowa generacja Samsung The Frame wchodzi do sprzedaży

Samsung wprowadził na rynek nową wersję ubiegłorocznego odbiornika telewizyjnego The Frame. Nowy model nie tylko wspiera technologię HDR10+, ale otrzymał nowy zestaw funkcji smart.

0

W zeszłym roku Samsung wprowadził na rynek telewizor The Frame, który znacznie różnił się od typowych odbiorników dostępnych w sprzedaży. Nowy sprzęt zaprojektowano bowiem w taki sposób, by przypominał wiszące na ścianie dzieło sztuki. Odbiornik wyposażony jest w ramę obrazu, a w przypadku gdy nie jest używany, rzeczywiście może pełnić taką rolę, wyświetlając reprodukcje obrazów różnych artystów.

Teraz koreański koncern wprowadził do sprzedaży nową wersję telewizora The Frame. Tegoroczny model ma wyświetlacz 4K UHD, ale również oferuje wsparcie dla technologii HDR10+. Oferowany jest przy tym w wersjach z ekranem 55" oraz 65".

The Frame1

Producent zapewnia, że wprowadził w nim kilka zmian, dzięki którym przeprowadzenie ustawień sprzętu stało się teraz znacznie prostsze. Przy pomocy WiFi, telewizor wyciąga dane o koncie Samsunga z telefonu użytkownika, oferując dodatkowo integrację z modułem Samsung Smart Hub, zapewniającym dostęp do serwisów streamingowych, takich jak Netflix, jak również skróty prowadzące do treści przechowywanych na dysku oraz telewizji na żywo. Jest też Uniwersalny Przewodnik, który zasugeruje nam treści dopasowane do naszego gustu.

Telewizor otrzymał również wsparcie asystenta Bixby, przy pomocy którego możliwe jest sterowanie funkcjami telewizora za pomocą komend głosowych. Ponadto asystent pozwoli kontrolować inne domowe urządzenia, wykorzystując w tym celu SmartThings.

The Frame2

Samsung obiecuje także rozbudowany tryb Art Mode. Obecnie jest w nim dostępna kolekcja 800 dzieł sztuki, ale będzie ich znacznie więcej. Dostęp do nich, po próbnym miesiącu jest jednak płatny i kosztuje 4,99 dolarów miesięcznie. Tryb Art Mode dostał także odświeżony interfejs, ułatwiający wybór dzieła do wyświetlania na ekranie. Pozwola również lepiej dopasować jego kolorystykę do koloru naszego pomieszczenia.

The Frame 2018 jest już dostępny w internetowym sklepie producenta, zaś do fizycznych sklepów trafi pod koniec miesiąca. Wersja 55" kosztuje 1999 dolarów, zaś 65-calowa to wydatek 2799 dolarów.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.