Nowatorskie chłodzenie do aparatów

Marek Cekaw
Nowatorskie chłodzenie do aparatów

Nowoczesne aparaty fotograficzne rejestrujące obraz w rozdzielczości 4K, potrafią mocno się nagrzewać. By uniknąć przegrzania sprzętu, stworzono specjalny system chłodzenia. Produkt powstał więc do zapewnienia tym urządzeniom odpowiedniej temperatury podczas ich pracy.

0

Coraz więcej modeli aparatów fotograficznych potrafi nagrywać wideo w rozdzielczości Ultra HD. Tak wielka rozdzielczość, wymaga jednak sporej mocy obliczeniowej. Procesory obrazu są mocno obciążone, a to oczywiście generuje duże ilości ciepła. Aparaty tymczasem nie dysponują własnym chłodzeniem, więc może to powodować przegrzanie i wyłączenie się sprzętu. Tak właśnie jest w przypadku modelu Sony A6300, który według użytkowników, bardzo szybko się przegrzewa.

W celu uniknięcia takiej sytuacji, firma Titla stworzyła dość nowatorski system chłodzenia. Jest to specjalna ramka, w której instalowany jest aparat, mogąca też pełnić funkcję wygodnego uchwytu. Wyposażono ją jednak w radiatory oraz wentylatory, umożliwiające skuteczne odprowadzanie ciepła z nagrzanego aparatu.

Na razie jest to tylko prototyp i nie wiadomo kiedy trafi do sprzedaży, ani też ile będzie kosztował.

tilta-1

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.