Nowe funkcje amplitunerów Yamahy

Marek Cekaw
Nowe funkcje amplitunerów Yamahy

Japoński koncern Yamaha udostępnił właśnie nową aktualizację oprogramowania, przeznaczoną dla swych amplitunerów kina domowego. Nowe oprogramowanie wzbogaca produkty o wiele dodatkowych funkcji, w tym także dostęp do muzycznych serwisów takich jak Tidal oraz Deezer.

0

W przypadku nowoczesnego sprzętu RTV, wzbogacenie go o nowe funkcje jest znacznie łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Wystarczy bowiem zainstalować nowe oprogramowanie i już zyskujemy dodatkowe możliwości, które początkowo były dla użytkowników niedostępne.

Taką aktualizację oprogramowania, dla swych amplitunerów kina domowego, udostępnił właśnie japoński koncern Yamaha. Nowe oprogramowanie dostępne jest dla takich modeli, jak: RX-V681, RX-A860, RX-A1060, RX-A2060, RX-A3060 oraz CX-A5100.

Po jego zainstalowaniu, sprzęt staje się kompatybilny z technologiami Dolby Vision i Hybrid Log Gamma, a dodatkowo zapewnia dostęp do popularnych serwisów muzycznych, takich jak Tidal oraz Deezer.

Technologia Dolby Vision znacznie podnosi jakość wyświetlanego obrazu, zwiększając jego jasność, kontrast oraz nasycenie kolorów. Na rynku pojawiło się już wiele nowych filmów wspierających to rozwiązanie, a treści kompatybilne z technologią, dostępne są także na platformach wideo, takich jak Netflix. Z kolei system Hybrid Log Gamma jest nową wersją technologii HDR i został opracowany przez BBC oraz NHK.

Aktualizacja oprogramowania została dopiero udostępniona, więc użytkownicy wymienionych modeli amplitunerów muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż zapewne chwilę potrwa zanim ich sprzęt również ja dostanie.

Yamaha 1

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.