Nowe funkcje telewizorów Samsunga

Marek Cekaw
Nowe funkcje telewizorów Samsunga

Samsung zaprezentował już nową linię telewizorów, które w tym roku chce wprowadzić do sprzedaży. Na ich pokładzie znajdzie się wiele interesujących funkcji, które zdecydowanie podniosą funkcjonalność sprzętu. Niektóre z nich są wyjątkowo oryginalne.

0

Inżynierowie południowokoreańskiego koncernu zadbali nie tylko o to, by najnowsze telewizory oferowały wysokiej jakości obraz. Opracowali bowiem wiele technologii, które znacznie rozszerzają możliwości sprzętu i wykraczają poza typowe rozwiązania stosowane w telewizorach.

Jedną z najciekawszych technologii, którą znajdziemy w tegorocznych telewizorach Samsunga jest Ambient Mode. To opcja, dzięki której telewizor zachowuje się niczym kameleon. Można bowiem ustawić go tak, aby na ekranie wyświetlany był wzór tapety znajdującej się na ścianie, na której wisi odbiornik. Dzięki wąskim ramkom wygląda wówczas niczym tafla szkła wisząca w naszym salonie. Oczywiście nie musi być wyświetlany tylko wzór ściany. Użytkownik może ustawić również takie informacje jak prognoza pogody, informacje drogowe, wiadomości itp.

Samsung 4K QLED1

Kolejną nowością jest funkcja o nazwie One Invisible Connection. Jest to możliwość podłączenia telewizora tylko jednym kablem, który zawiera nie tylko zasilanie, ale też przesyła sygnał ze źródeł obrazu. Przewód może mieć długość do 15 metrów i w ten sposób unikamy standardowej plątaniny kabli, która zwykle pojawia się, gdy podpinamy nasz telewizor do dekodera kablówki, amplitunera, odtwarzacza Blu-ray itp. Innymi słowy połączenie jest bardziej schludne i eleganckie.

Kolejną nowością jest wsparcie dla asystenta Bixby, czyli cyfrowego pomocnika znanego ze smartfonów Samsunga. Narzędzie te pozwala nam sterować funkcjami telewizora, choć w nieco ograniczonym zakresie w porównaniu do standardowego pilota, więc ta opcja jest na razie bardziej ciekawostką. Znacznie bardziej przydatne może być natomiast Effortless Login, który automatycznie zaloguje nas do wszystkich aplikacji, z których korzystamy oraz do Uniwersalnego Przewodnika, ułatwiając znalezienie treści w różnego rodzaju usługach i kanałach.

Samsung 4K QLED2

Inną z nowych technologii obecnych w modelach serii Q8F oraz Q9F jest Direct Full Array. To technologia, która dzieli ekran na strefy, automatycznie kontrolując i dopasowując ich podświetlenie w celu uzyskania czystszej bieli oraz głębszej czerni.

Wszystkie nowe modele odbiorników mają też wsparcie dla HDR10+, rozszerzony kontrast i nasycenie kolorów orz inne funkcje.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.