Nowe oprogramowanie do termostatu Nest

Marek Cekaw
Nowe oprogramowanie do termostatu Nest

Nest Labs nieustannie udoskonala swój inteligentny termostat Nest, by urządzenie zapewniało jeszcze większą funkcjonalność. Najnowsza aktualizacja oprogramowania systemowego wprowadza większą automatyzację działań urządzenia, przez co rachunki za energię zostaną zredukowane aż o 6 procent.

0

Użytkownicy inteligentnego termostatu Nest, dostali właśnie najnowszą aktualizację jego oprogramowania oznaczoną numerem 4.3. Dzięki niej produkt staje się jeszcze bardziej samodzielny oraz wzrasta jego efektywność. Aktualizacja dostarcza m.in. funkcję Quick View, która zapewnia łatwy dostęp do aktualnej godziny oraz temperatury na zewnątrz. Wcześniej by dostać się do tych informacji należało przebrnąć przez wiele opcji menu. Teraz wystarczy tylko wcisnąć pierścień sterujący, by urządzenie wyświetliło nam wskazania temperatury oraz wilgotności panującej na zewnątrz oraz aktualną prognozę pogody.

Kolejną zmianą jest rozbudowanie systemu automatycznej pracy, która otrzymała bardziej zaawansowane algorytmy poznające preferencje domowników oraz dopasowujące do nich temperaturę poszczególnych pomieszczeń. Dzięki temu Nest także lepiej przystosowuje się do sezonowych zmian i np. szybciej dopasowuje się do chłodniejszych dni pojawiających się pod koniec wakacji.

Pojawiła się także opcja pozwalająca sprawdzić poprawność funkcjonowania termostatu, jak również dostarczająca bardziej szczegółowych danych na temat zużycia energii.

Aktualizacja została już udostępniona i powinna automatycznie ściągnąć się do pamięci urządzenia.

Nest_schedule1

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.