Nowe piekarniki marek Bosch i Siemens

Marek Kowalski
Nowe piekarniki marek Bosch i Siemens

Dziś na specjalnie zorganizowanej prezentacji prasowej na Stadionie Narodowym w Warszawie, grupa BSH zaprezentowała nowe modele piekarników marek Bosch i Siemens. Aby unaocznić przybyłym możliwości nowych urządzeń firma zorganizowała pokaz z udziałem dwóch znanych kucharzy: Mateusza Gesslera oraz Josepha Seelesto. Czym charakteryzują się nowe urządzenia Bosch i Siemens? Zapraszamy do naszej relacji z wydarzenia.

0

Zdaniem firmy Bosch, przepis na idealnego szefa kuchni to: wyznaczyć cel i sprawnie oddelegować zadania. W nowych piekarnikach marki Bosch można zaprogramować gotowanie w trzech prostych krokach. Najpierw wystarczy ustawić funkcję AutoPilot, następnie podłączyć termosondę. Potem pozostaje już tylko wygodnie usiąść i oczekiwać na gotową potrawę. Zaprezentowane dziś piekarniki Bosch to modele z serii Bosch Serie | 6 oraz nieco niżej pozycjonowane Bosch Serie | 4.

Z kolei w przypadku marki Siemens, nowe piekarniki serii Siemens iQ500 promowane były przez producenta jako urządzenia przeznaczone dla miłośników gotowania oraz osób, które przygotowując potrawy wiedzą, że w gotowaniu liczy się czas. Producent zachwalał nowe urządzenia jako sprzęt pozwalający znacznie szybciej uzyskać gotową potrawę. Sam czas nagrzewania się piekarnika do temperatury 170 st. C został skrócony z siedmiu do zaledwie czterech minut. Dodatkowe funkcje takie jak np. Termoobieg 3D Plus pozwalają nie tylko szybciej przygotować piekarnik do pracy, ale także przygotowywać posiłki na trzech poziomach jednocześnie, ponoć bez ryzyka, że którakolwiek z potraw będzie niewłaściwie dopieczona, czy przypalona.

Bosch-Siemens-01Nasz redaktor naczelny Paweł Pilarczyk miał okazję wspólnie z jedną z uczestniczek prezentacji poznawać tajniki sztuki kulinarnej przekazywane przez Josepha Seelesto (fot. AGDLab).

Piekarniki Siemens iQ500 umożliwiają również połączenie procesu rozmrażania i pieczenia w jednym cyklu. Przedstawiciele firmy zapewniali, że osoby, które po powrocie z pracy mają ochotę na szybkie danie z mrożonej pizzy, nie muszą jej najpierw rozmrażać, dzięki wbudowanym 30 programom automatycznym w nowych piekarnikach Siemensa po wybraniu odpowiedniego programu i kilkunastu minutach z komory piekarnika wyjmiemy gotową, właściwie przypieczoną pizzę.

Bosch-Siemens-02Tak prezentowały się nowe piekarniki Bosch Serie | 6 i Serie | 4 (fot. AGDLab).

 

Niezależnie od funkcjonalności szczególnie uciążliwą czynnością podczas korzystania z piekarników jest konieczność ich oczyszczenia po użyciu. W urządzeniach marki Bosch producent zastosował specjalną powłokę EcoClean Direct, która automatycznie ma neutralizować zanieczyszczenia. Mikrocząsteczki ceramiczne na ścianach piekarnika pochłaniają tłuszcz i inne zanieczyszczenia i neutralizują je przez cały okres eksploatacji urządzenia. W gruntownych porządkach pomoże samoczyszczenie pyrolityczne. Podczas działania funkcji piekarnik nagrzewa się do temperatury 480°C i wypala skutecznie tłuszcz oraz inne pozostałości po pieczeniu, zamieniając je w łatwy do usunięcia popiół. Po zakończeniu pracy programu czyszczenia pyrolitycznego wystarczy komorę urządzenie przetrzeć ściereczką usuwając popiół.

Bosch-Siemens-03Tak z kolei wyglądają nowe: kuchenka mikrofalowa Siemens iQ500 (po lewej) i piekarnik Siemens iQ500 (fot. AGDLab). 

 W piekarnikach Siemens cechą charakterystyczną jest rozwiązanie określane przez producenta jako funkcja lightControl. Chodzi o niebieskie podświetlenie każdej ikony aktualnie wybranego programu w piekarniku, co w połączeniu z ekranem dotykowym ma znacznie ułatwiać obsługę urządzenia. Również w przypadku Siemensa potencjalni nabywcy mogą liczyć na pomoc w zakresie oczyszczania komory piekarnika. Wystarczy uruchomić funkcję activeClean, która ponoć automatycznie usunie pozostałości po pieczeniu czy grillowaniu ze ścian i prowadnic w komorze piekarnika. W serii iQ500 Siemens oferuje teraz również innowacyjną kuchenkę mikrofalową z szybkim rozmrażaniem, odgrzewaniem, termoobiegiem oraz szufladą grzewczą, umożliwiającą podtrzymywanie potraw w cieple, podgrzewanie naczyń czy delikatne gotowanie. Nowe urządzenia z serii Siemens iQ500 uzupełniają dotychczasową ofertę sprzętu AGD z serii iQ500 (poznaj dostępne urządzenia).

Zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli producenta zaprezentowane urządzenia, czyli piekarniki Bosch Series | 4, Bosch Series | 6, piekarnik Siemens iQ500 oraz mikrofalówka Siemens iQ500 powinny już być dostępne w polskich sklepach.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.