Nowoczesne obiektywy do lomografii

Marek Cekaw
Nowoczesne obiektywy do lomografii

Na Kickstarterze pojawił się nowy projekt, który może szczególnie zainteresować fanów lomografii. Jest to zestaw specjalnych obiektywów pasujących do większości modeli aparatów fotograficznych, pozwalający wykonywać zdjęcia w tym popularnym stylu.

0

Lomografia nurt w fotografii polegający na użyciu starych, tradycyjnych aparatów kompaktowych, pozwalający wykonywać artystyczne zdjęcia. Nowoczesne aparaty nie nadają się do tego rodzaju fotografii, gdyż wykorzystują zupełnie inną technikę. Okazuje się jednak, że możliwe jest połączenie lomografii z nowoczesnością i próbuje tego dokonać firma Neptune.

Na Kickstarterze pojawił się zestaw trzech specjalnie zaprojektowanych obiektywów, stworzonych do lomografii, które jednak pasują do nowoczesnych aparatów.

Obiektywy 35mm f3.5, a 50mm f2.8 i 80mm f4.0 kosztują 599 dolarów i mają specjalną przejściówkę, pozwalającą założyć je do takich aparatów jak Canon 5D Mark IV, Olympus Pen-F, a nawet Leica M.

Na stronie kampanii Kickstartera znajdują się próbki zdjęć wykonanych za pomocą nowych obiektywów, które prezentują się bardzo interesująco. Zanim jednak będziemy mogli je wypróbować, musi minąć sporo czasu. Ich premiera zaplanowana jest bowiem dopiero na styczeń przyszłego roku.

lomo1

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.