Nowoczesny obiektyw Sony DSC-QX100

Jakub Kornacki
Nowoczesny obiektyw Sony DSC-QX100

Sony DSC-QX100 to innowacyjny obiektyw, który zamienia smartfona w zaawansowany aparat fotograficzny. Urządzenie wykorzystuje wysokiej rozdzielczości przetwornik obrazu, który ma zagwarantować zadowalające użytkownika fotografie.

0

W modelu zastosowano dużą matrycę obrazu CMOS Exmor R, której efektywna rozdzielczość wynosi 20,2-megapiksela. Niski poziom szumów pozwala na wykonywanie wyraźnych, widocznych fotografii nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Urządzenie zostało wyposażone w moduł bezprzewodowej łączności Wi-Fi. Aby wykonywać fotografie za pomocą telefonu, należy połączyć się z obiektywem za pomocą technologii NFC. Dalsze czynności nie są skomplikowane, nie wymagają żadnych konfiguracji czy ustawień. W skład zestawu wchodzą specjalne mocowania, które pozwalają na stabilne ustawienie obiektywu na smartfonie.

Sony DSC-QX100

Inżynierowie zadbali o łatwy dostęp do wszystkich oferowanych funkcji. Na "aparacie" znajdują się specjalne przyciski funkcyjne, które pozwalają na błyskawiczne nastawienie zoomu optycznego czy migawki. Za dobrą jakość obrazu odpowiada szerokokątny obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar T oraz stabilizator Optical SteadyShot.

Nowoczesny obiektyw Sony DSC-QX100 powinien pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Jego cena nie została jeszcze ustalona.

Źródło: własne, Sony, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.