Nowy, multimedialny odtwarzacz z obsługą filmów 3D od HDI DUNE

Marek Kowalski
Nowy, multimedialny odtwarzacz z obsługą filmów 3D od HDI DUNE

Oferta firmy HDI DUNE wzbogaciła się o nowy odtwarzacz. Jego najważniejszą i najbardziej podkreślaną cechą jest pełna obsługa filmów 3D w formatach MVC, SbS i TaB. To pierwsze tego typu urządzenie w ofercie tego tajwańskiego producenta multimedialnych odtwarzaczy.

0

Nowy odtwarzacz DUNE HD TV-303D to ulepszona wersja popularnego odtwarzacza DUNE HD TV-301, któremu mieliśmy okazję już przyjrzeć się dokładnie w naszej redakcji. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z jego recenzją.

Nowość tajwańskiego producenta to urządzenie wyposażone w jeden z najnowszych układów firmy Sigma Designs. Sercem nowego Dune HD TV-303D jest procesor Sigma Designs 8672/8673. Port HDMI, w który wyposażony jest nowy odtwarzacz jest w pełni zgodny ze specyfikacją HDMI 1.4a, co oznacza, że urządzenie, przynajmniej jeżeli chodzi o transmisję danych po HDMI, obsługuje również przesył treści 3D.

DUNE HD TV-303D

Nowy odtwarzacz ma skutecznie radzić sobie z materiałami 3D przygotowanymi zarówno techniką MVC (Multiview Video Coding), jak i metodami SbS (Side by Side) oraz TaB (Top and Bottom).

W stosunku do wcześniej generacji odtwarzacza HD DUNE TV-301, model TV-303D wyposażono w dwukrotnie większą pamięć RAM. Ma ona pojemność 512 MB. Nowy procesor i większa pamięć mają zapewnić płynne odtwarzanie materiału wideo charakteryzującego się przepływnością większą od 50 Mbit/s. Bez większych problemów odtwarzacz ma sobie poradzić z bestratnymi formatami audio, np. FLAC.

Odtwarzacz wyposażony jest w kieszeń na 2,5-calowy dysk twardy (należy go zakupić oddzielnie) typu hot-swap, co oznacza, że możliwa jest wymiana dysku nawet podczas pracy urządzenia. Dodatkowe dane można dostarczać na kartach pamięci SD, SDHC, których czytnik znajduje się w bocznej części urządzenia. HD DUNE TV-303D odtworzy również multimedialne dane znajdujące się na pendrive'ach i zewnętrznych dyskach twardych, które można podłączyć do odtwarzacza poprzez dwa porty USB 2.0. Oprócz dwóch portów USB 2.0 DUNE HD TV-303D wyposażony jest również w port USB 3.0 Slave, co pozwala szybko przesłać dane z komputera (wyposażonego w port USB 3.0) na włożony w odtwarzacz dysk 2,5".

DUNE HD TV-303D

Z tyłu obudowy, oprócz portu HDMI 1.4a, umieszczono złącza komponentowe i kompozytowe (przez przejściówkę), optyczne złącze audio S/PDIF, a także port IR Extender, dzięki któremu użytkownik może schować odtwarzacz do szafki i sterować nim przy wykorzystaniu odbiornika podczerwieni podłączonego na kabelku.

DUNE HD TV-303D potrafi połączyć się z siecią, zarówno przewodową (ma wbudowane złącze Gigabit Ethernet), jak i bezprzewodową (za łączność z tego typu sieciami odpowiada wbudowany w odtwarzacz bezprzewodowy interfejs WiFi zgodny ze standardami 802.11 b/g/n), dzięki czemu potrafi odtwarzać udostępnione treści multimedialne wprost z sieci, co więcej TV-303D może również pełnić rolę serwera NAS dystrybuującego zapisane na nim treści poprzez protokoły UPnP, SMB i NFS.

Producent podkreśla również, że wiele zmian wprowadzono w wewnętrznym oprogramowaniu - użytkownik może łatwo oglądać programy nadawane przez internet (IPTV, OTT, VOD), jak również słuchać audycji nadawanych przez internetowe rozgłośnie radiowe. Dostępne są również funkcje ułatwiające korzystanie z wielu popularnych serwisów internetowych tj. Twitter, YouTube czy Facebook.

Sugerowana cena detaliczna brutto opisywanego odtwarzacza wynosi 729 zł.

Źródło: informacja prasowa, AGDLab.pl

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.