Nowy sprzęt audio Sony wchodzi na rynek

Marek Cekaw
Nowy sprzęt audio Sony wchodzi na rynek

Podczas tegorocznej edycji targów CES odbywających się w Las Vegas, Sony zaprezentowało nową linię produktów audio. Teraz pokazane tam urządzenia wkraczają na rynek, a wśród nich znajdziemy nie tylko najnowszy model amplitunera, lecz także nowoczesny soundbar, odtwarzacz audio-wideo oraz gramofon.

0

Pierwszym z nowej rodziny produktów jest amplituner kina domowego STR-DN1070. Kosztujące 600 dolarów urządzenie wspiera takie technologie, jak AirPlay, Bluetooth, Google Cast, Spotfiy Connect oraz WiFi, a dodatkowo wyposażono je w HDR oraz sześć wejść HDMI, w tym obsługujące sygnał 4K. Producent wyposażył je również w nowy przetwornik DAC, pozwalający odtwarzać muzykę w formacie DSD do 5,6 MHz.

sony_audio1

Kolejnym produktem jest soundbar HT-NT5 TV, wyposażony w bezprzewodowy subwoofer. Oferowane w cenie 800 dolarów listwa wyposażona jest w sześć głośników oraz system Super Tweeter, również obsługuje technologię Google Cast, umożliwiając użytkownikom słuchanie muzyki z takich usług jak Spotify Connect oraz Pandora, transmitując ją ze smartfona lub laptopa. Listwa dźwiękowa jest kompatybilna z 4K oraz HDR i dysponuje wejściem HDMI HDCP 2.2, a ponadto obsługuje muzykę w wysokiej rozdzielczości.

sony_audio2

Do słuchania muzyki będą nadawać się także dwa nowe modele głośników bezprzewodowych SRS-ZR5 oraz SRS-ZR7 oferowane w cenie odpowiednio 200 i 300 dolarów. Oba dysponują Bluetooth i WiFi, odtwarzają muzykę w wysokiej rozdzielczości, a jeśli nie chcemy transmitować ją drogą bezprzewodową, możemy je podłączyć za pomocą złącza HDMI. W głośnikach nie brakuje też technologii Google Cast oraz wsparcia dla systemu mutltiroom, który można konfigurować za pomocą mobilnej aplikacji SongPal.

sony_audio3

sony_audio4

Kolejnym sprzętem opracowanym przez inżynierów Sony, który trafił właśnie na rynek jest Odtwarzacz audio-wideo UHP-H1, który oferowany jest w cenie 350 dolarów. Jest to pierwszy odtwarzacz Blu-ray tego producenta z certyfikatem Hi-Res, oznaczającym obsługę formatów muzycznych wysokiej rozdzielczości.
Oprócz tego sprzęt obsługuje też SA-CD, DVD-Audio oraz popularny format MP3. Tu również możemy skorzystać z dobrodziejstwa technologii multiroom, by odtwarzać muzykę w różnych pomieszczeniach, a także podłączyć bezprzewodowe słuchawki i głośniki przy pomocy Bluetooth. Producent zadbał też o funkcję upscalowania materiału wideo do rozdzielczości 4K.

sony_audio5

Ostatnim z nowych urządzeń jest gramofon PS-HX500 Hi-Res Audio Turntable. Produkt kosztuje 600 dolarów i podobnie jak reszta sprzętu Sony, również obsługuje format muzyczny wysokiej rozdzielczości. Producent wbudował w niego przetwornik A/D, który wspiera format DSD do 5,6 MHz oraz obsługuje pliki formatu WAV do rozdzielczości 24-bity/192 kHz. Gramofon pozwala też digitalizować nagrania analogowe i odtwarzać je na kompatybilnym urządzeniu.

sony_audio6

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.