Nowy telewizor Samsung do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej

Damian Jaroszewski
Nowy telewizor Samsung do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej

Już wkrótce w kolejnych województwach zostanie wyłączony sygnał naziemnej telewizji analogowej. Użytkownicy, którzy jeszcze tego nie zrobili, powinni się zaopatrzyć w odpowiedni telewizor lub dekoder. Jednym z takich modeli jest nowy odbiornik Samsunga o nazwie EH5020. Został on przystosowany do odbioru sygnału naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce.

0

Telewizor będzie dostępny w dwóch wersjach: 32- i 40-calowej. W obu ekran jest podświetlany przy pomocy diod LED, a obraz wyświetlany w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. Poza tym telewizory oferują odświeżanie na poziomie 50 Hz na sekundę, tuner cyfrowy DVB-T MPEG4 (bez tego lub dodatkowego dekodera nie dałoby się odbierać naziemnej telewizji cyfrowej), złącze USB 2.0 z technologią ConnectShare Movie oraz systemu Digital Noise Filter, Samsung High Glossy Design i Eco Sensor, który mierzy intensywność oświetlenia w pomieszczeniu i na tej podstawie dobiera poziom podświetlenia ekranu.

Samsung EH5020

Samsung EH5020

Samsung EH5020 został wyposażony w głośniki stereo o łącznej mocy 20 watów (2x 10 W), Dolby Digital Plus, SRS TheaterSound, funkcję Picture in Picture, menu ekranowe w języku polskim oraz telegazetę. Ma złącza antenowe, komponentowe, kompozytowe, SCART, dwa HDMI, wyjście audio, a także wejścia mini-jack 3,5 mm, common interface i wspominane już USB. Jego klasa energetyczna to A i model 32-calowy ma pobierać zaledwie 20 watów energii.

Samsung EH5020

Proces konfigurowana naziemnej telewizji cyfrowej

Producent zapewnia, że skonfigurowanie naziemnej telewizji cyfrowej ma być bardzo łatwe. Cały procesor ma przebiegać w zaledwie 3 prostych krokach. Samsung EH5020 ma kosztować około 1649 złotych za model o przekątnej 32 cali i 2199 złotych za wersję 40-calową. Samsung udziela na niego 2-letniej gwarancji.

źródło: Samsung

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.