Obiektywy Sony z mocowaniem typu E

Jakub Kornacki
Obiektywy Sony z mocowaniem typu E

Firma Sony zaprezentowała cztery nowe obiektywy z mocowaniem typu E dla aparatów Sony α z pełnoklatkowymi matrycami obrazu. Dzięki nim amatorzy, jak i profesjonalni fotografowie zyskają większe możliwości do tworzenia wyjątkowych zdjęć.

0

Wśród nowości znalazł się między innymi szerokokątny obiektyw do korpusów z matrycą pełnoklatkową Distagon T* FE 35 mm F1,4 ZA (model SEL35F14Z). Stałoogniskowe urządzenie jest dobrym rozwiązaniem dla profesjonalisty, a także zwykłego pasjonata, który specjalizuje się w wykonywaniu portretów oraz ujęć z życia nocnego i codziennego. Obiektyw może ustawić wyjątkową ostrość z odległości zaledwie 0,3 metra od fotografowanego obiektu. Model charakteryzuje się również dobrym tłumieniem refleksu i wyjątkowym kontrastem.

Średni obiektyw FE 90 mm F2,8 Macro G OSS (SEL90M28G) został przystosowany do robienia portretów oraz zdjęć z bliskiej odległości. Wyraźne przedstawienie głównego motywu oraz miękkie rozmycie tła jest możliwe dzięki skompensowanej aberracji sferycznej. Jest to pierwszy średni teleobiektyw z mocowaniem typu E, który wyposażono w stabilizator Optical SteadyShot, którego zadanie polega na starannym odwzorowaniu obrazu w skali 1:1.ut7

Zmiennoogniskowy obiektyw do korpusów z matrycą pełnoklatkową FE 24–240 mm F3,5–6,3 OSS (SEL24240) został wyposażony w 10-krotny zoom optyczny. Niewielkich rozmiarów urządzenie wykorzystuje pięć soczewek asferycznych oraz jednej ze szkła ED. Szybkość ustawienia ostrości niezależnie od nastawionej ogniskowej zapewnia mechanizm napędzany silnikiem liniowym.

Stałoogniskowy obiektyw szerokokątny FE 28 mm F2 (SEL28F20) to niewielkich rozmiarów urządzenie, które charakteryzuje się dużą jasnością. Model jest odporny na pył i wilgoć. Obiektyw wykorzystuje wiele ciekawych rozwiązań technologicznych, które przekładają się na wyjątkową ostrość fotografowanych obrazów.

Ceny oraz dostępność poszczególnych obiektywów są jeszcze nieznane.

Źródło: Sony, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.