Odin2 - projektor z dostępem do Netflixa

Marek Cekaw
Odin2 - projektor z dostępem do Netflixa

Dwa lata temu firma Dos Owls wprowadziła na rynek bardzo funkcjonalny model kompaktowego projektora Odin, który umożliwiał nie tylko oglądanie filmów, ale również streaming muzyki. Teraz producent powraca z nową generacja tego urządzenia, które nazywa się Odin2.

0

Odin2, podobnie jak jego poprzedników, również dysponuje platformą Android 6.0 Marshmallow, a także 5-calowym ekranem dotykowym, który znacznie rozszerza jego funkcjonalność. Dzięki wyświetlaczowi obsługa sprzętu nie różni się od obsługi smartfona, zaś system Android pozwala instalować na nim różnego rodzaju aplikacje, a także streamować muzykę i filmy z internetowych serwisów lub zewnętrznych urządzeń.

Projektor ma dostęp m.in. do Netflixa, Amazon Prime Video, a także BBC iPlayer, więc jego użytkownik może korzystać z bogatej biblioteki filmów, seriali oraz programów telewizyjnych. Oprócz tego zainstalowano na nim aplikacje Spotify, Tidala oraz Apple Music, natomiast pełną funkcjonalność zapewnia czterordzeniowy procesor z 2 GB pamięci RAM.

Odin2 wyposażono w źródło światła dające 300 lumenów, zaś obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 1080p. Z odległości 90 cm od ekranu uzyskamy przekątna 37", Gdy natomiast projektor będzie znajdował się w odległości 180 cm, wówczas przekątna obrazu wyniesie aż 110".

Sprzęt dysponuje także modułem Bluetooth, WiFi, dwoma portami USB 2.0, wejściem HDMI, a także 16 GB pamięcią wewnętrzną, w której można zapisać filmy lub muzykę. Pamięć można również powiększyć kartą microSD.

Odin2 pojawi się w sprzedaży w czerwcu przyszłego roku i kosztować będzie 525 dolarów. Więcej informacji na temat tego projektora uzyskacie na stronie Indiegogo, gdzie producent zbiera fundusze na rozpoczęcie seryjnej produkcji.

odin2_1

Źródło: Indiegogo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.