Oittm: inteligentny ściemniacz światła

Marek Cekaw
Oittm: inteligentny ściemniacz światła

Firma Oittm wprowadza na rynek inteligentne przełączniki do oświetlenia, wyposażone w funkcję ściemniania. Urządzenie dysponujące wbudowanym WiFi, może być kontrolowane zdalnie za pomocą jednego z kilku cyfrowych asystentów.

0

Oświetlenie to jedna pierwszych kategorii sprzętu domowego, który zyskał inteligentne funkcje. Jest on nadal rozwijany i co chwila pojawiają się nowe produkty wyposażone w znacznie wygodniejsze funkcje sterowania, wykorzystujące często głosowych asystentów.

Jednym z takich urządzeń są inteligentne przełącznik światła firmy Oittm, wzbogacone o funkcję ściemniacza. Sprzęt o bardzo minimalistycznym wzornictwie został wyposażony w jeden sporych rozmiarów przełącznik. Można go wykorzystywać jako tradycyjny włącznik światła lub też kontrolować jego jasność, poprzez przesunięcie palca w odpowiednie miejsce.

Oittm1

Oczywiście ma on również funkcje zdalnej kontroli. Dzięki wbudowanemu WiFi łączy się z domową siecią, a wówczas możemy nim sterować przy pomocy smartfona lub tabletu. Dedykowana aplikacja umożliwia programowanie poziomu jasności światła oraz ustalenie godzin w których będzie się automatycznie włączać lub wyłączać, co jest przydatne gdy nikogo nie ma w domu. Dodatkowo można programować sceny dopasowane do różnych sytuacji.

Oittm2

Nie musimy jednak wyciągać smartfona z kieszeni, by kontrolować przełączniki. Można to bowiem zrobić za pomocą Alexy lub Google Assisant oraz odpowiednich komend głosowych. Dodatkowo urządzenie możne współpracować z innymi sprzętem domowym. Włącznik oferowany jest w cenie 31,99 dolarów za sztukę.

Oittm3

Źródło: Gadgetsin.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.