Okienny klimatyzator z nowoczesnym wyposażeniem

Marek Cekaw
Okienny klimatyzator z nowoczesnym wyposażeniem

Wkrótce zacznie się lato, a to oznacza ponowne nadejście upałów, przed którymi będziemy się musieli chronić. Rozwiązaniem mogą być domowe wentylatory, ale znacznie efektywniejsza będzie klimatyzacja, którą opracowała amerykańska firma Likuma Labs.

0

W amerykańskich domach okna otwierają się w nieco inny sposób niż w Europie, co sprawia, że dużą popularnością cieszą się tam klimatyzatory, instalowane właśnie w otworach okiennych, które działają bardzo sprawnie i są stosunkowo proste w montażu.

air conditioning 1

Zwykle są to dość duże i nieco toporne skrzynie, jednak firma Likuma Labs stworzyła nowoczesną wersję takiego klimatyzatora o nazwie Noria, którego wymiary wynoszą 46,3 x 38,1 x 14,7 cm i są o niemal połowę mniejsze od standardowego klimatyzatora.

air conditioning 2

Jego instalacja jest dwuetapowym procesem, który wymaga najpierw zamontowania specjalnej ramy, w którą następnie wkłada się klimatyzator. Mimo, że sprzęt waży 13,6 kg, to jego wkładanie i wyjmowanie nie stanowi dużego problemu i może to wykonywać jedna osoba.

air conditioning 3

Noria jest przeznaczona do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni około 15 m kw., jednak w odróżnieniu do typowych klimatyzatorów, które dmuchają powietrzem na wprost, ten model kieruje je na sufit. W ten sposób tworzy się przepływ powietrza przez całe pomieszczenie oraz eliminuje kieszenie gorącego powietrza. Pomieszczenie jest więc lepiej chłodzone, a przy tym zużywa się mniej energii.

air conditioning 4

Noria może pracować przez cały dzień, a przy tym maksymalna głośność zatrzymuje się na poziomie 50 dB. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą dużego pokrętła na obudowie, służącego do regulacji temperatury, a także poprzez mobilną aplikację na iOS i Androida, gdyż klimatyzator ma wbudowany moduł Bluetooth. Aplikacja pozwala zdalnie ustawiać temperaturę, programować harmonogram działania, a także kontrolować zużycie energii.

Noira kosztować ma 399 dolarów i pojawi się w sprzedaży już za kilka tygodni. Więcej informacji na temat tego produktu znajdziecie na stronie Kickstartera.

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.