Olympus OM-D E-M1 Mark II: cena i data premiery

Marek Cekaw
Olympus OM-D E-M1 Mark II: cena i data premiery

Podczas niedawnych targów Photokina 2016, firma Olympus zaprezentowała najnowszy model aparatu OM-D E-M1 Mark II. Wówczas producent nie ujawnił kiedy można się go spodziewać oraz ile będzie kosztował. Teraz wiemy, że aparat pojawi się w sprzedaży pod koniec grudnia i trzeba będzie za niego zapłacić 1999,99 dolarów.

0

OM-D E-M1 Mark II to najnowsza propozycja Olympusa skierowana do profesjonalnych fotografów potrzebujących doskonałego sprzętu do swej pracy. Nowy aparat otrzymał 20,4 Mpix sensor Live MOS, oferujący aż o 25 proc. większą rozdzielczość od poprzednich modeli należących do rodziny OM-D.

Wyposażono go również w najnowszą generację procesora obrazu TruePic VIII, który według deklaracji producenta, jest 3,5-razy szybszy od poprzedniej wersji. Przydatny będzie także podwójny system autofokusa, który automatycznie wybiera tryb ustawiania ostrości.

Aparat jest nie tylko nowoczesny, ale też wytrzymały i wygodny. Producent zapewnił mu obudowę odporną na zachlapanie wodą, pył oraz niskie temperatury. OM-D E-M1 Mark II może więc pracować z powodzeniem pracować w zimnym klimacie, gdyż wytrzymuje temperaturę nawet do -10 stopni Celsjusza.

Wyposażono go ponadto w dedykowany uchwyt z dodatkowym zestawem sterującym funkcjami sprzętu, przeznaczonym do zdjęć wykonywanych w pionie pionowych. Znalazło się w nim też miejsce dla dodatkowej baterii, która pozwała znacznie wydłużyć czas pracy sprzętu, umożliwiając wykonanie znacznie większej liczby zdjęć.

OM-D E-M1 Mark II pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku i na rynku amerykańskim trzeba będzie zapłacić za niego 1999,99 dolarów.

olympus-e-m1-mark-ii-r1

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.