Olympus OM-D E-M5 Mikro 4/3 zadebiutuje w marcu

Damian Jaroszewski
Olympus OM-D E-M5 Mikro 4/3 zadebiutuje w marcu

Kilkanaście dni temu firma Olympus zaprezentowała nowy aparat OM-D E M5 Mikro w standardzie 4/3. Dzisiaj pierwsze sklepy internetowe umieściły go w swojej ofercie. Tym samym dowiedzieliśmy się, kiedy trafi do sprzedaży.

0

Według sklepów internetowych, w tym także Amazon, aparat będzie dostępny od dnia 31 marca, ale tylko w Japonii. W amerykańskim sklepach pojawi się kilka dni później, a dokładniej mówiąc - 10 kwietnia. Na razie nie wiadomo, kiedy Olympus zagości na europejskich półkach sklepowych.
Przypomnijmy, że aparaty Mikro 4/3 są nieco mniejsze od lustrzanek, ale podobnie jak one, oferują wymienne obiektywy. Przeważnie mają większe matryce niż modele kompaktowe przez co gwarantują większą jakość wykonywanych zdjęć. Poza tym aparaty Mikro 4/3 nie mają lustrzanego systemu wizjera. To głównie dzięki pozbyciu się komory lustra, układu luster lub pryzmatu oraz okulary udało się zmniejszyć wymiary urządzeń.
Olympus OM-D E-M5 Mikro 4/3 będzie wyposażony w 3-calowy ekran dotykowy OLED. Pozwoli na wykonywanie zdjęć z czułością ISO od 100 do 25600. Jego matryca CMOS osiągnie rozdzielczość 16,1 megapiksela.
W sklepie Amazon przy aparacie widnieje cena 1299 dolarów.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.