Olympus PEN E-PL8: aparat w stylu retro

Marek Cekaw
Olympus PEN E-PL8: aparat w stylu retro

Firma Olympus uzupełnia ofertę aparatów fotograficznych o klasycznym wyglądzie. Na początku roku zaprezentowała najnowszy model PEN-F, a teraz pokazała jego nieco uboższą, ale za to tańszą wersję PEN E-PL8. Produkt przeznaczony jest dla nieco mniej wymagających fotografów uwielbiających styl retro.

0

Producenci sprzętu fotograficznego raczej stronią od wzornictwa retro wychodząc z założenia, że klienci preferują nowoczesny wygląd. Leica udowadnia jednak, że można w udany sposób połączyć styl retro z nowoczesnością i takiego zadania podjęła się teraz firma Olympus.

Podczas rozpoczynających się właśnie Międzynarodowych Targów Fotografii Photokina 2016, które odbywają się w niemieckiej Kolonii, japońska marka zaprezentowała nowy model aparatu PEN E-PL8. Jest to tańsza i nieco okrojona wersja aparatu PEN-F, zaprezentowanego w styczniu bieżącego roku.

Aparat wyposażono w nowoczesny 16,1 Mpix sensor Live MOS, współpracujący z nowym procesorem obrazu TruePicTM VII. Produkt dysponuje także 3-osiowym systemem stabilizacji obrazu dbającym o odpowiednią jakość zdjęć, poprzez eliminację drżenia dłoni użytkownika. Natomiast zakres czułości ISO wynosi od 100 do 25 600.

W odróżnieniu od swego starszego brata, PEN E-PL8 nie nagrywa wideo w 4K, lecz jedynie w 1080p, oferując 24 lub 30 klatek na sekundę. Dysponuje natomiast łącznością WiFi, która obecnie chyba jest już obowiązkowym wyposażeniem wszystkich nowoczesnych aparatów. Moduł łączności pozwala łatwo przenosić wykonane zdjęcia na tablet lub smartfona, wykorzystując do tego celu firmową aplikację mobilną.

Olympus PEN E-PL8 pojawi się w sprzedaży w październiku. Za body trzeba będzie zapłacić 550 dolarów. Natomiast za dodatkowe 100 dolarów otrzymamy standardowy obiektyw 14-22 mm.

olympus1

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.