Olympus PEN E-PL9: kompaktowy aparat dla początkujących

Marek Cekaw
Olympus PEN E-PL9: kompaktowy aparat dla początkujących

Firma Olympus zaprezentowała nowy model kompaktowego aparatu fotograficznego. Olympus PEN E-PL9 przeznaczony jest dla początkujących użytkowników, a jego rolą jest rywalizacja z aparatami obecnymi w nowoczesnych smartfonach.

0

W dzisiejszych czasach aparaty fotograficzne sprzedają się coraz słabiej, ze względu na smartfony. Mało wymagający użytkownicy wolą bowiem robić zdjęcia właśnie telefonem, który w pełni zaspokaja ich potrzeby, zamiast kupować dedykowany sprzęt. Producenci są więc zmuszeni do projektowania aparatów, które mogłyby rywalizować ze smartfonami w kwestii możliwości oraz ceny. Jednym z takich modeli jest Olympus PEN E-PL9, który został właśnie zaprezentowany.

Olympus PEN E-PL91

Produkt przeznaczony jest dla początkujących fotografów, którzy dopiero zaczynają swą przygodę ze zdjęciami. Wyposażono go więc w 16 MP sensor Live MOS oraz procesor obrazy TruePic VIII, obecny m.in., w modelu Olympus E-M10 Mark III. Producent zainstalował w swym sprzęcie również w system stabilizacji obrazu IBIS, który jednak wbudowany jest bezpośrednio w body i nie zależy od soczewek. Jest on jednak tylko 3-osiowy zamiast 5-osiowy, więc może nie być tak stabilny jak w innych aparatach. Sprzęt ma także aufokus ze 121 punktami ustawiania ostrości, a dodatkowo nagrywa wideo 4K przy 30 klatkach.

Olympus PEN E-PL92

Zaletą aparatu jest także tryb Advanced Photo, który automatycznie dobiera najlepsze ustawienia do danej sceny, a także zestaw 16 różnych filtrów, pozwalających upiększyć fotografowany krajobraz lub osobę.

Olympus PEN E-PL93

Olympus PEN E-PL9 pojawi się w sprzedaży w połowie marca. Oferowany będzie w cenie 699 euro, wraz z obiektywem 14-42mm f/3.5-5.6 EZ.

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.